Bijeenkomsten t Kaukasische berenklauwen in bloei. Rond het buiten is een vrij toegankelijk bos waar het goed wandelen is. Duinvliet is gelegen aan de zuidzijde van de Domburgseweg in Domburg, met aan de voorzijde een mooie waterpartij met brug. Het in hout opgetrokken theehuis dat in een bosje aan de weg stond, is enkele jaren terug in vervallen toestand gesloopt en is helaas (nog) niet opnieuw gebouwd. Aan de oostzijde ligt de prachtige monu mentale boerderij Klein Duinvliet. Redactie Veldwachters op Walcheren Voor een klein (ca. dertig personen) doch zeer geïnteresseerd publiek hield dr. Albert Kort op 22 november 2006 de lezing 'Veld wachters op Walcheren'. In de oktober- Wete van 2006 werd van deze auteur al het artikel 'Wachten op je geld' gepubli ceerd, waarin uitvoerig de werksituatie en het wel en wee van de Walcherse veld wachter aan de orde kwamen. Eerder, in de januari-Wete van 2006, besteedde Kort specifieke aandacht aan de plichten waar aan de veldwachters in Oostkapelle waren onderworpen. De grote lijnen waren derhalve reeds uit gezet, zodat de inleider extra aandacht aan details en anekdotes kon besteden. Met name door de vele authentieke dia's kwam een waardevolle interactie met de toehoorders in de zaal tot stand. Zelfs familieleden van veldwachters waren aan wezig en zij konden samen met andere belangstellenden vrijuit informatie uitwisse len met de spreker, en met vele vragen en aanvullingen - ook na afloop - kon deze avond succesvol worden afgesloten. Dit onderstreept toch weer het belang van dergelijke voordrachten, niet alleen uit informatief oogpunt, doch ook als 'olie tus sen de raderen'. De activiteitencommissie blijft daarom werkzaam om voor u interes sante onderwerpen en sprekers ten tonele te voeren en roept u op in groten getale de lezingen bij te wonen! K. Meertens Verborgen buitenplaatsen op Walcheren De bijna volle zaal toehoorders kreeg op 14 februari jl. van Sandra Dobbelaar boei ende verhalen te horen en mooie beelden te zien van de leef- en woonomstandighe den van betergesitueerden in voorgaande eeuwen. Hoewel het niet tot haar werkgebied in de praktijk van de Stichting Landschapsbe heer Zeeland behoort, wist Sandra Dobbe laar de achtergronden van een aantal ver borgen buitenplaatsen op Walcheren hel der toe te lichten. Voorafgaand aan de lezing en in de pauze leverde dat voor de luisteraars interessante en geanimeerde

de Wete | 2007 | | pagina 49