monumentale pand te staan en van het vroegere bos is weinig of niets meer over. In de meidagen van 1940 waren er Franse militairen op Veldzigt gelegerd. Bij hun overhaaste terugtocht hebben ze vermoe delijk de tuinmanswoning, die aan het begin van de oprijlaan stond, opgeblazen. Mogelijk was deze als munitiedepot in Welgelegen Als we het gebied van Veldzigt en de brug over de watergang gepasseerd zijn, zien we links van de weg weer een buiten plaats, het al genoemde Welgelegen. Rechts van de weg ligt De Parel. Van beide landhuizen is echter maar heel weinig bekend. We weten alleen dat Wel- Theekoepel van buitenplaats Veldzigt. (Zeeuws Archief, Zeeuws Genootschap, Zelandia lllus- trata, Prentbriefkaarten nr. P-03457) gebruik en was er geen tijd om het spul mee te nemen. Daarbij zijn ook enkele voertuigen uitgebrand. Kort nadien vorder den de Duitsers Veldzigt voor het onder brengen van militairen, paarden en wagens. Ook werden enkele barakken en bunkers in het bos gebouwd. Toen de bevrijding in zicht kwam, moesten de Duit sers halsoverkop de buitenplaats verlaten voor het water, dat Walcheren blank zette door bommen van de geallieerden. gelegen dateert van circa 1690 en dat het in 1884 gekocht werd door de familie Snouck Hurgronje, van Veldzigt. Vermoe delijk had het toen zijn langste tijd gehad en is het nog in diezelfde eeuw aan de slo pershamer ten prooi gevallen. Na de inun datie van Walcheren in 1946 heeft Domini- cus, die voorheen een hofstede vlak bij de spoorlijn had, er een fruitteeltbedrijf geves tigd. In de jaren tachtig is het terrein ver kocht en werd er de woonwijk De Bongerd gerealiseerd. Nu heet het Park de Mouche- ron.

de Wete | 2007 | | pagina 12