Toen de koetsen het dorp uitreden klonk er een luid gejuich van de aanwezige bevol king. Op Huis Der Boede aangekomen werden alle gasten door de Van de Perres vorstelijk onthaald door spelende muzikan ten. Pas laat in de avond verlieten de gas ten weer de buitenplaats en reden weder om via Koudekerke terug naar Middelburg. Vlissingen De daaropvolgende twee dagen stonden weer in het teken van een reeks politieke bezoeken. Ditmaal aan de patriarch van de familie Van Citters en het belangrijkste lid van de oppositie tegen de stadhouder, Wil- hem II van Citters. Op 27 juni stond een bezoek aan de stad Vlissingen op het programma en op de weg van Middelburg naar Vlissingen werd de stadhouderlijke stoet al met groot enthousiasme begroet. Bij Groot Abeele was over de weg naar Vlissingen een grote Prinsenvlag gespannen en een ereboog opgesteld. Ook in Oost-Souburg was een drietal erebogen opgesteld. Vlissingen had zich al vroeg in de ochtend voorbereid op het stadhouderlijk bezoek. Van alle molens, van schepen en van ver scheidene huizen wapperden vlaggen en 'Aankomst van zijne Doorl. Hoogh. Willem De V. benevens deszelfs Koningkl. Gemalinne en Vorstelijke Spruiten, te Middelburg. Den 18de. Junij, 1786.' (uit: 'Het Verheugd Zeeland', 1787, coll. D. van Nieuwenhuijzen, foto A. Duis) wimpels. Van de Oranjemolen wapperde een grote oranje vlag, terwijl van de Water molen en de Gevangentoren de Prinsen vlag was uitgestoken. Zodra de koetsen met de familie de stad naderden, werden

de Wete | 2007 | | pagina 19