37 een soort halfduister. Deze eenvormigheid gevoegd bij de stilte op straat, geeft aan deze dorpen een kloosterachtig voorkomen. Bij het vallen van de avond hielden wij bij het voorlaatste dorp (Serooskerke) stil om de paarden te laten blazen, die er trou wens niet veel behoefte aan hadden en na een kwartier te hebben opgehouden, gin gen wij weer door en kwamen om halftien in Domburg aan. Onze komst bracht de gasten en de kelner van het Badhotel een beetje in verwarring, daar de laatste niet zulk een talrijk gezelschap verwacht had. Maar er werd geschikt en allen kwamen onderdak. Het eerste wat wij deden was naar zee te gaan. Het was nacht maar er was maneschijn. Het hotel ligt in het duin en de zee is vlakbij. Het strand is niet breed, zelfs niet bij laagwater, naar men dunkt zowat als te Blankenberge en Heyst. 's Nachts heeft het strand iets woests en het onophoudelijke geraas van de zee is indrukwekkend. Ik heb een kamer in de benedenverdieping van het hotel. Zij is hoog, luchtig, met witte muren en een groen en grijs gestreept tapijt. De meubilering is maar schraal, maar natuurlijk zeer zindelijk, want wij zijn in Nederland, 't Is zo eenvoudig mogelijk: de kamer heeft twee bedden, maar ik heb haar voor mij alleen. Twee ledikanten van witwerkershout,1 een tafel met een groen wasdoeken kleed, dat er met koperen nageltjes opgespijkerd is, een wastafel met marmeren blad, een kast en nog een meu bel, een kapstok aan de muur en een aan de deur, twee mattenstoelen en een vouw stoel, witte gordijnen aan het bed en aan de ramen en een kleine heldere spiegel. Een deur met grote glazen ruiten, aan de buitenkant met zonneblinden, geeft uitzicht op een grasperk. De lakens der bedden zijn wei een beetje klein. Het huis is netjes en de melk is uitstekend, 's Morgens krijgt men bij zijn koffie, thee of chocolade: ge rookt vlees, koud vlees, eieren en kaas. De wijnen zijn zuiver, het menu van het mid dagmaal is voldoende en de slaap wordt door geen geraas gestoord. Op het gras plein kan men croquet2 spelen, als men Op de achterkant van het boekje staan ook twee litho's, van het bos en van de badkoetsjes. tenminste gezorgd heeft een spel mee te brengen, en er is ook al geen dam- of schaakbord. Men vindt er speelkaarten en een dominospel, maar men speelt weinig en wandelt veel." Scheiding der seksen "De badinrichting is nog zeer primitief en in hare kindsheid. Er zijn vier koetsjes voor

de Wete | 2007 | | pagina 39