Laat het De Wete weten Reache maakte A.J. Dingemanse te Zoutelande een schilderij/vetkrijt-tekening die te koop was op de jaarlijkse tentoonstelling van de Westkapelse schilderclub. De kaart was in het bezit van mevrouw E. Maas-de Korte, gebo ren 15 juli 1911 te Zou telande. Later is zij ge huwd geweest met melkboer J. van der Heijden te Koudekerke. De heer De Voogd kreeg de kaart van de familie Maas en vraagt zich af wie deze drie op het strand spelende meisjes zijn. Naar alle waarschijnlijkheid is de foto genomen op het strand van Zoutelande. Reacties graag aan de redactie van De Wete. Wie bin dat noe? Uit Middelburg kwam de vraag van J. de Voogd over een kaart waarop drie meisjes in Walcherse klederdracht staan afgebeeld, spelevarend op het strand. Van deze kaart Wie weet wie deze drie spelevarende boerinne tjes zijn? (coll. j. de Voogd, Middelburg) De eerste trein In De Wete van april 2007 zag ik in het artikel over de openluchtspelen in Vlissin- gen en Middelburg 'de eerste trein' (pag. 26). Dit onderdeel van de optocht was gemaakt door buurtvereniging De Vlissing- se Brug in Middelburg. Deze buurt is in 1968 geheel opgeofferd aan het verkeer (Groenewoud). De locomotief was gebouwd op een jeep, waarvan de bestuurder slechts zicht had via de smalle spleet vooraan de locomo tief. De bouwsels bestonden uit lattenwerk en karton. Voorzitter Schieman, smid in de Teerpak- huizenstraat, had voor het rijdend mate rieel gezorgd. De heer G. Otto, in het zwart op de foto, liep volgens mij af en toe met een rode vlag voor de trein. Aanvankelijk wilde men volwassenen als passagiers, maar het huren van de kleding in 'Holland' was nogal prijzig en voor velen niet haal baar. Zodoende had men besloten het gezelschap aan te vullen met kinderen. Voor hen konden de moeders zelf iets maken. Zelf zit ik in de tweede wagen, met een wit jasje aan onder de parasol. Ik droeg zwar-

de Wete | 2007 | | pagina 48