ongeveer dertig aanwezigen welkom op deze jaarvergadering. 2. Notulen jaarvergadering 2006 De notulen van de jaarvergadering 2006, zoals gepubliceerd in De Wete van juli 2006, worden, onder dankzegging aan de secretaresse a.i., mevrouw W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, goedgekeurd. 3. Ingekomen stukken en mededelingen Bericht van verhindering ontvangen van een der leden, te weten mevrouw T.N. Rijkse-Kesteloo te Middelburg. 4. Jaarverslagen 2006 a. Jaarverslag secretaresse a.i. Het jaarverslag 2006 wordt zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd, onder dank zegging aan de secretaresse a.i., mevrouw W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer. De tekst van dit jaarverslag vindt u eveneens in deze Wete. b. Jaarverslag penningmeester De penningmeester, de heer J.J. Jakob- sen, geeft een mondelinge toelichting bij de cijfers. Het financieel jaarverslag 2006 wordt zon der op- of aanmerkingen goedgekeurd, onder dankzegging aan de heer Jakobsen. 5. Verslag kascommissie De leden van de kascommissie, de heer C.M. Dekker en mevrouw L. Jobse-Schrey- enberg, hebben de boeken en de adminis tratie van de penningmeester, de heer J.J. Jakobsen, ingezien en in orde bevonden. De commissie stelt dan ook voor de pen ningmeester decharge te verlenen. De ver gadering gaat hiermee akkoord. 6. Begroting 2007 Wederom een nadere toelichting van de penningmeester, de heer J.J. Jakobsen, waarna de begroting zonder op- of aan merkingen wordt goedgekeurd. 7. Contributie Zoals goedgekeurd tijdens de jaarvergade ring van 2006, is de contributie per 1 janu ari 2007 verhoogd naar 13,-. Voor komend jaar wordt geen verhoging voorge steld. 8. Beleid bestuur Voorzitter K. Meertens maakt melding van het volgende. Het beleid van het bestuur dient erop gericht te zijn de doelstellingen van de HKW, zoals neergelegd in de statuten, uit te dragen. Deze doelstelling is - ruim geformuleerd - "het instandhouden van het Walchers cultuurgoed, het bijeenbrengen, bevorderen en verbreiden van de kennis van Walcheren, zijn bewoners, zijn landelij ke en stedelijke schoonheid." In concreto betekent dit het volgende. - De activiteitencommissie organiseert lezingen en excursies. Om hiervoor meer bezoekers te trekken, wordt - naast de gebruikelijke aankondigingen - gedacht aan een proef om een advertentie te plaat sen in de minikrant van de vrijdageditie van de PZC, voorafgaand aan de lezing en verder toegesneden publiciteit naar het onderwijs om wat jonger publiek te trek ken. Bij wijze van experiment wordt overwogen een lezing op de middag te houden om mogelijk een andere categorie bezoekers te bedienen. Ook lezingen op locatie (al dan niet overdag) op plaatsen waar men normaal geen toegang heeft, lijken zinvol.

de Wete | 2007 | | pagina 52