De buitenheemse excursie wordt qua for mule ongewijzigd voortgezet. De dorps wandelingen worden mogelijk uitgebreid naar tweemaal per jaar. - De samenwerking met andere aanver wante organisaties behoeft een meer actieve benadering. - Het doen uitgeven van publicaties gebeurt in de eerste plaats door middel van het succesvolle tijdschrift De Wete. Het aanbod van kopij is voldoende. Gestreefd wordt naar verdere aanpassing aan de moderne tijd, voor zover noodzake lijk. In de tweede plaats gebeurt dit via de HKW-website. Inmiddels is ook de restyling van de website door de webmaster prak tisch gereed. Het voorstel is om de eerder uitgegeven lesbrief Sporen uit het verleden van Walcheren in aangepaste vorm via een aparte website aan te bieden, beschikbaar in 2008. De leden van de voormalige commissie Veldnamen Walcheren zullen binnenkort de in ontwikkeling zijnde website www.veldnamenwalcheren.nl presenteren, waardoor een schat aan gegevens ook via internet beschikbaar komt. - Behoud van Walchers cultuurgoed: bestaande activiteiten in het kader van het kritisch volgen van overheidsprojecten als N57 en N660, maar ook de monumenten op de Sloedam, zullen voortgezet worden, zonder dat de HKW een 'actiegroep' zal worden. Ook kleinschalige veranderingen in het Walcherse landschap zullen kritisch worden gevolgd. - Het toekennen van een blijk van waarde ring in de vorm van de driejaarlijkse HKW- Cultuurfondsprijs, wordt gecontinueerd. Het is de bedoeling deze prijs in 2008 weer uit te reiken. - Een nieuwe wervingsbrochure van de HKW zal worden ontworpen. - Het bestuur is voornemens een enquête onder de leden te houden, teneinde inzicht te verkrijgen in de achtergrond en beweeg redenen voor het lidmaatschap van de HKW. Om inhoud te geven aan bovenstaande doelstellingen heeft het bestuur zich voor genomen per bestuurslid aandachtsgebie den vast te stellen en hierin, waar nodig, verdere deskundigheid op te bouwen. Naar aanleiding van vragen van enige aanwezigen licht de voorzitter een aantal zaken nog nader toe. Hij benadrukt nog maals dat de HKW geen 'actiegroep' is, maar wel bepaalde ontwikkelingen dient te signaleren en de overheid hierop te atten deren. Verder wordt toegezegd de leden hierover, voor zover mogelijk, te informeren via de rubriek Feiten en mededelingen in De Wete. Een der leden doet nog de suggestie mogelijke onderwerpen van lezingen met docenten van het middelbaar onderwijs te bespreken, mede om het jongere publiek te trekken. De voorzitter zegt toe deze sug gestie mee te nemen. 9. Verkiezing bestuursleden a. Mevrouw K.R. van den Heuvel is aftre dend en niet herkiesbaar. Voor haar inzet voor de vereniging ontvangt zij een cadeaubon en een boeket bloemen. Tot op heden is het bestuur er niet in geslaagd een geschikte opvolg(st)er te vin den, maar zegt toe naarstig verder te zoe ken teneinde deze vacature te vervullen. b. Mevrouw W.L. Valckenier von Geusau- Brouwer was in 2006 aftredend en statutair niet herkiesbaar. Sindsdien vervult zij de

de Wete | 2007 | | pagina 53