f2\ Bijeenkomsten functie van secretaresse ad interim. Het bestuur stelt voor, haar weer voor een nieuwe bestuursperiode te benoemen. De vergadering gaat akkoord met dit voorstel. 10. Benoeming kascommissie De heer C.M. Dekker en mevrouw L. Jobse-Schreyenberg blijven nog een jaar aan als lid van de kascommissie. De heer H.J. Vader zal als reservelid voor deze commissie gevraagd worden. 11. Rondvraag Een der leden vraagt nog nadere bijzon derheden over contacten met andere orga nisaties. De voorzitter licht dit nader toe. 12. Sluiting Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter deze jaarvergadering om 22.20 uur, onder dankzegging voor ieders aan wezigheid. W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, secretaresse De oude stadhuisbeelden van Veere toe aan restauratie Carolien van der Star, restaurator en docent restauratie van steen en steenach tige materialen, hield, voorafgaand aan het huishoudelijk gedeelte van de jaarvergade ring op 25 april 2007, een lezing over de stadhuisbeelden van Veere. Op ons ver zoek schreef zij hierover het volgende arti kel. Al in 2000 werd door medewerkers van de Rijksgebouwendienst geconstateerd dat een grondige restauratie van de zeven stadhuisbeelden van Veere nodig was om de oorspronkelijke beelden voor de toe komst veilig te stellen. Na overleg tussen verschillende instanties werd een litera tuuronderzoek gedaan naar de restauratie geschiedenis van de beelden en een materiaal-technisch onderzoek op een beeld, door studenten en één docent van de opleiding Conservatie/Restauratie (Stu dio Steen) aan de Hogeschool Antwerpen, België. In 1932/'33 zijn de zeven oude stadhuis beelden op de gevel vervangen door nieu we van de hand van beeldhouwer L.O. Wenckebach. De oude bevinden zich in museum De Schotse Huizen. Ze stellen de lokale, vijftiende-/zestiende-eeuwse heren van Veere en hun gemalinnen voor, en zijn in 1517/'18 gemaakt te Mechelen door Michiel Ywijnsz. Deze complete serie stad huisbeelden is in haar geheel behouden gebleven, met zichtbare resten van poly chromie en vergulding; een bewijs dat de stadhuisbeelden oorspronkelijk een veel kleurig uiterlijk hadden. Ywijnsz vervaardig de in 1514-1518 ook de vijfentwintig stad-

de Wete | 2007 | | pagina 54