Het muZEEum is het hele jaar geopend van maandag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag, zondag en feestdagen 13.00- 17.00 uur. U vindt het muZEEum aan de Nieuwendijk in Vlissingen. Benaming Walcheren Al geruime tijd verbaas ik mij over een aanduiding van (een gedeelte van) Wal cheren die vooral in kringen van natuurbe schermers, biologen, ecologen in zwang lijkt te zijn. Zij spreken van "het Platte van Walcheren" als ze het hebben over de oude eilandkern, het gebied met kreekrug gen en poelgebieden. Recentelijk zijn het bijvoorbeeld Chiel Jacobusse en Wannes Castelijns die in een artikel in het tijdschrift Zeeuws Landschap (jaargang 23 nr. 1, lente 2007) de naam "het Platte van Wal cheren" weer gebruiken. Ik verbaas me over die naam, omdat we allen weten dat Walcheren allesbehalve plat is, maar juist een bonte afwisseling van hogere kreekruggen en lage poelge bieden kent. En zelfs die poelen zijn lang niet altijd plat, maar - als gevolg van moer- nering - hollebollig. Qua opbouw is Wal cheren te vergelijken met een poffertjes pan, en die heeft een allesbehalve vlakke of platte bodem. Hoe oud en hoe oorspronkelijk is de aan duiding "het Platte van Walcheren"? Is ze - wat ik vermoed - soms ontleend aan een ander Zeeuws eiland? Het middendeel van Schouwen wordt namelijk wel aange duid als "het Platte van Schouwen" (zie o.a. F. Beekman en H. Uil, Schouwen-Dui- veland en de oorsprong van haar plaatsna men, Goes 1994; en J. Beijersbergen, 'Het Platte van Schouwen', in: Kroniek van het land van de zeemeermin (Schouwen-Dui- veland), jaargang 20 (1995)). Aad de Klerk

de Wete | 2007 | | pagina 62