Nieuwe uitgaven 'k heleze Het Delta Dossier Het romantische avonturenverhaal Het Delta Dossier is de tweede roman van laatbloeier Louis Franken. De onder pseu doniem schrijvende auteur heeft uitgebreid bronnenonderzoek uitgevoerd voor dit eigentijdse avonturenver haal. Daarbij behoorden onder meer een bezoek aan het Deltagebied, de Oosterschelde-storm- vloedkering, het water park Neeltje Jans en de omliggende Zeeuwse eilanden. De door een schokkende jeugdervaring zwaar getraumatiseerde John Bollé is van mening dat de Zeeuwse Delta in zijn oorspronkelijke staat moet worden teruggebracht. Hij mobiliseert een aantal medestanders. Onder zijn leiding werken zij een gevaarlijk plan uit om de Oosterschelde-stormvloed- kering zoveel schade toe te brengen dat het water weer ongehinderd het Ooster- scheldegebied in en uit kan stromen en het ecologisch systeem zich in zijn oude glorie kan herstellen. De AlVD-agenten Marnix Bijkerk en Diana Dingemanse komen een groep milieu-activisten op het spoor die onder de naam DeDeltAway opereert. Zij stellen alles in het werk om de van milieuterrorisme verdachte groep te ontmaskeren om zo een milieuramp te voorkomen. Louis Franken weet van de personen in dit boek een boeiende karakterbeschrijving te geven met tevens oog voor uiterlijke ken merken. Het verhaal, dat zich voornamelijk afspeelt op Walcheren en rond de Ooster- schelde-stormvloedkering, is actueel en boeiend en houdt de lezer tot het einde in spanning. Ook romantiek speelt mee in de avonturen, die niet beperkt blijven tot de Zeeuwse omgeving en die de landsgren zen overschrijden. Veel van de beschreven locaties zullen bewo ners en kenners van Walcheren herkennen en tot de verbeelding spreken. De korte hoofdstukken maken het na een leesonder- breking gemakkelijk om terug te keren in het verhaal. De uitgever geeft met kleine letter tjes achter in het boek te kennen geen ver antwoordelijkheid te dragen voor de taal-, tik- en stijlfouten die de schrijver in de tekst heeft achtergelaten. Dat zijn er vele, en die gaan storend werken tijdens het lezen, waardoor de prettig leesbare ver haaltrant deels teniet wordt gedaan. Een volgend boek van deze schrijver zal zeker zijn weg vinden naar lezers van avonturenromans, maar is dan hopelijk wel zorgvuldig en professioneel geredigeerd. Jo Jobse Voor nadere informatie of bestelling van het boek kan men terecht bij de boekhan del, bij de schrijver (info@louisfranken.nl) of bij de uitgever (www.freemusketeers.nl). Prijs 17,95, excl. 3,- verzendkosten. De schrijver bellen kan ook: 0318-512001.

de Wete | 2007 | | pagina 44