Jaarverslag Jaarverslag 2006 van de Heemkundige Kring Walcherengoedgekeurd tijdens de jaarvergadering van woensdag 25 april 2007, gehouden in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg Inleiding In 2006 is het ledental van de Heemkundi ge Kring Walcheren voor de eerste keer in haar bestaan iets teruggelopen. We be gonnen het jaar met 2.752 leden en sloten op 31 december 2006 af met 2.718 leden. Bestuur Het bestuur kwam in het verslagjaar vijf keer bijeen. Tijdens de jaarvergadering van woensdag 26 april 2006 waren de heren A.P. de Klerk en J.J.L. Jebbink aftredend en niet herkies baar. In hun plaats werden benoemd mevrouw A.M. van der Most-Zuurdeeg en de heer R.J. de Groot. Verder was mevrouw W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer aftredend en statutair niet herkiesbaar. Om de continuïteit van het bestuur te waarborgen, is zij - op voor stel van het bestuur - voorlopig tot waar nemend secretaresse benoemd. Financiën Tijdens de jaarvergadering gingen de leden akkoord met een contributieverho ging van 0,50 per 1 januari 2007, zodat vanaf die datum het contributiebedrag 13,- zal worden. Zoals uit de jaarrekening 2006 blijkt, is de financiële situatie van de vereniging ge zond. Aan alle lopende verplichtingen kan worden voldaan. Veldnamen Het zesde, tevens laatste, veldnamenboek Wlt t» De Veldnamen van Arnemuiden/Klevers- kerke, Grijpskerke, Middelburg, Oost- en West-Souburg en Sint Laurens werd op vrijdag 24 maart 2006 tijdens een feeste lijke bijeenkomst gepresenteerd; de eerste exemplaren werden overhandigd aan de drie Walcherse burgemeesters. (Een uitge breid verslag hiervan vindt u in De Wete van juli 2006.) Daarmee kwam na een periode van ruim dertig jaar een einde aan het op een wetenschappelijke manier verzamelen van vroeger gebruikte veldnamen op Walche ren door de Commissie Veldnamen Wal cheren. De commissie, bestaande uit de heren W.P. van der Heijden, F. van den Driest, F.A. Broeksma, A.P. de Klerk en L.M. Hollestelle, werd deze middag offi cieel ontbonden. De Wete Ook in 2006 verscheen ons verenigings orgaan De Wete weer elk kwartaal met allerlei wetenswaardigheden over ons heem, mede dank zij een aantal trouwe rubriekschrijvers. Na het verschijnen van het julinummer is - op zijn verzoek in kleine kring - afscheid genomen van de heer L.M. Hollestelle, die ruim negen jaar als eindredacteur heeft gefungeerd. Zijn plaats is ingenomen door de heer J.C. Jobse te Oostkapelle. De redactiecommissie, die bestaat uit vijf personen, zorgt ervoor dat elk kwartaal weer een nummer van De Wete bij de leden in de bus valt. Voor elk nummer wor den door de leden van deze commissie in een tijdsbestek van ongeveer zes weken de ingezonden artikelen geredigeerd, gecorrigeerd en zo nodig aangepast.

de Wete | 2007 | | pagina 50