Domburg, een schone slaapster (2) - Archief Generalkoinmissariat fiir Verwaltung und Justiz; - Archief Generalkoinmissariat fiir Finanz und Wirtschaft; - Archief Beauftragten des Reichskommissars; - Archief Organisation Todt; - 'De Zeeuwsche Stroom', juni 1942; - 'Volk en Vaderland', juni 1942; - 'De Zwarte Soldaat', september 1943; - Publicatie van de heer Schinkel, Oost-Sou burg. Nationaal Archief, Den Haag: - Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging, Dossiers 51009, 51937, 71335, 95125. Literatuur: - 'De Arbeidskameraad, Weekblad voor de Vlaamsche Arbeiders bij de O.T.'; - Klaus Böhm, 'Die Organisation Todt im Ein- satz 1939-1945'; - L.W. de Bree G. van der Ham, 'Zeeland 1940-1945'; -J.C.P Bremmers, 'Duitse bunkers op Walche ren'; - Rudi Rolf, 'Bunkers in Nederland'; - H. Sakkers, H. Houterman, Atlantikivall in Zeeland en Vlaanderen'; - Schinkel, 'Van onderaf bekeken' - Franz W. Seidler, 'Die Organisation Todt, Bauenfiir Staat und Wehrmacht'; - Hedwig Singer, 'Entwicklung und Einsatz der Organisation Todt'; - Kurt Wiendieck, 'Aufbau und Organisation der O.T. in den Nieder landen'; - j. de Wolf, 'Gegevens over de Atlantikivall in Nederland en de Organisatie Todt'. In 1874 bracht een Belg zijn vakantie in Domburg door. Hij beschreef zijn indrukken over zijn verblijf in Domburg in het Belgi sche blad Chronique Bruxelloise en in 1890 in het Domburgsch Badnieuws. In De Wete van juli 2007 hebt u kunnen lezen hoe hij de reis van Antwerpen naar Domburg heeft ervaren. Hij beschreef het Badhotel, waar hij logeerde, zijn bezoek aan het strand en het nemen van een zee bad. In deze Wete neemt hij ons mee op zijn wandeling door Domburg. Hij noemt deze plaats "een schone slaapster in het bos". Een wandeling door Domburg De Belg hervat zijn verhaal als volgt. "Na een heerlijke slaap, die ons de ont scheping te Vlissingen deed vergeten, begaven wij ons 's morgens eerst naar het strand en daarna op het duin om het land te zien. Twee duinen zijn daartoe bijzonder geschikt. Van hun top overziet men het gehele eiland, de horizon strekt zich tot voorbij Middelburg en Veere uit. Rechts en links van de toeschouwers tekenen de rijen duinen de omtrekken van het eiland Walcheren af. Op de achtergrond ziet men de grote kerk van Veere en een beetje meer rechts de hoge toren van Middel burg. Vlissingen kan men niet zien daar het achter de duinen verscholen ligt, maar rechts dichtbij heeft men de dikke toren van Westkapelle. Binnen die duingordel ziet men grote en kleine bossen en bebouwde landerijen, waar hier en daar

de Wete | 2007 | | pagina 16