van de laan stil, kwam vervolgens naar ons toe en ontving ons met de hoffelijkheid van een edelman uit de oude tijd, ons uit nodigende om alles te zien en tevens aan biedende onze gids te zijn. Wat konden wij beter doen, dan dit vriendelijk aanbod aan nemen? Al pratende waren wij bij het kasteel [Westhove]6 gekomen dat vier te bewonderen dan zijn leeftijd is zijn hoogte en zijn prachtige dichte bladeren, zijn kracht en schoonheid. De tijd is over hem heen gegaan zonder hem te schaden en de bliksem heeft hem gespaard. Wij waren de lindeboom rondgewan deld en stonden voor de deur van het kas teel, hoe zou men kunnen weigeren er bin- torens heeft, geheel door grachten om ringd is en niettegenstaande de gecemen te muren bewijzen geeft van eerbiedwaar dige ouderdom. Inderdaad, het is maar eventjes van het jaar 840.9 En wat zien wij daar voor de deur, het gehele plein met zijn bladeren overdekkende? Een linde boom van bijna gelijke ouderdom als het kasteel, want volgens overlevering zou hij 900 jaar oud zijn, en ik zou durven wedden dat hij 1000 jaren10 telde. Het is de mooiste boom die ik ooit gezien heb. De stam is enorm en in zijn takken zou men, evenals in die op het eiland van Robinson Crusoë, een eetzaal kunnen inrichten. Niet minder Westhove met lindeboom, een detail van een steendruk uit het boekje 'Wandelingen door Nederland, 5de deel, Zeeland' van J. Craandijk en P.A. Schipperus (1880). Op deze steendruk is duidelijk te zien dat de muren van Westhove met cement zijn bestreken. nen te gaan, met een gastheer die ons zoveel vriendelijkheid en welwillendheid toonde. Wij gingen naar binnen. Het inwen dige van het oude slot was evenals het uit wendige geheel verjongd en veranderd, alles helder wit en de vestibule met wit marmeren stenen bevloerd. Aan het einde van de gang zagen wij prachtige bloemen

de Wete | 2007 | | pagina 19