Nieuwe uitgaven 'k heleze Memoria Walcheren 40-45 Een overzicht van oorlogsmonumenten en restanten van de Atlantikwall Stichting Bunkerbehoud en het Polderhuis Westkapelle bundelden hun kennis en krachten, met als eindresultaat een hand- Monument bij de vuurtoren te Westkapelle, opgericht ter nagedachtenis aan 158 burgers die omkwamen bij het bombardement op 3 oktober 1944. (Foto uit besproken boekje) zaam boekje. Memoria Walcheren 40-45 geeft een korte beschrijving van de bezet ting, inundatie en bevrijding, gevolgd door uitvoerige informatie over monumenten op Walcheren die gerelateerd zijn aan de periode 1940-1945. Het zijn gedenktekens die zichtbaar in het landschap liggen en ons herinneren aan verwoesting, bevrij ding, burgerslachtoffers, slachtoffers onder bevrijders, inundatie en wederopbouw. Op de kerkhoven van bijna alle dorpen en ste den zijn oorlogsgraven en oorlogsgedenk tekens, zuilen en plaquettes te vinden. Dwalend door het Walcherse landschap zult u regelmatig objecten tegenkomen als bunkers en stukjes tankmuur van de Atlan tikwall en oorlogsmonumenten, waarvoor dit boekje een snelle wegwijzer is met een schat aan deskundige informatie. In 2007 is het zestig jaar geleden dat de wederopbouw begon. De uitgevers van het boekje hopen met name wandelaars en fietsers een plezier te doen. Bij de VVV, in het Polderhuis te Westkapelle en in de door de stichting opengestelde bunkers zijn folders van de fietsVwandelroutes ver krijgbaar die u langs de monumenten voe ren. De langste route is 65 kilometer maar er zijn ook extra korte routes. U kunt deze routes fietsen of wandelen wanneer u wilt, maar er zijn ook georganiseerde routes met stempelpost, puzzelopdracht en lintje. De autoroute die is uitgezet, bedraagt zo'n 75 kilometer. Het volgen van een van deze routes is een mooie manier om Walcheren te (her)ontdekken. In samenwerking met de gemeenten en de VVV heeft de Stich ting Bunkerbehoud een tweetal bunkerrou tes uitgezet. Het aantal routes zal in de komende jaren groeien. Bij de rustplaatsen langs deze routes staan informatiepanelen. Memoria 40-45 is een historische, informa tieve en recreatieve uitgave. Memoria 40-45, 104 pagina's, uitgave Polderhuis Westkapelle en Stichting Bun kerbehoud, 3,50. Verkrijgbaar bij boek handel De Drvkkery in Middelburg, boek handel 't Spui in Vlissingen, Polderhuis Westkapelle en de Stichting Bunkerbehoud. Jo Jobse Boek Veen-Vis-Zout verschenen Recent is de bundel Veen-Vis-Zout gepu bliceerd. In dit boek (136 blz.) zijn onder redactie van Adriaan de Kraker en Guus Borger acht bijdragen verschenen over de drie thema's veen, vis en zout. De auteurs

de Wete | 2007 | | pagina 38