Laat het De Wete weten Den directeur die wou toen wete wat het löön van Kootje was. "Feertug hulden vuufündertug", en ie friemelde an z'n jas. "Veertig gulden vijfendertig is niet veel in deze tijd, Het verwondert mij ten zeerste dat je tóch zo'n leven leidt. Heel chique in een dure auto naar een speelhal bij het strand. Hum, dat kost een kapitaaltje, vindt U ook niet, mijnheer Brand?" Jae, zei Ko, 't is criminêêl van mien löön zou dat nie gae Maer ut held ek nie hestöle, 't komt uut m'n löterie vandaen. Aole nehenduuzend mensen die ier werk' op de fêbriek Wedde stêêvast ied're weke, om mien loon, d'as aoles, kiek. 't Inlegheld dat is êên hulden en de pries dat is bekend. Mee'tien sjef bin ik van mênieng: "Ko, dat is een slimme vent!" Wie bin dat noe? In een oude doos vond de heer J. Dinge- manse uit Wezep de hierbij afgedrukte Walcherse foto's afkomstig uit familiena latenschap. Twee kleine foto's, een ansicht kaart en een briefkaart, zijn beide naar onze mening van vóór de Tweede Wereld oorlog. Een andere ansichtkaart, met de afbeelding van een waterwagen (die we plaatsten op de voorpagina van deze Wete), werd rond het eind van de Tweede Wereldoorlog aan Dingemanses vader gestuurd. Als familie of bekenden van de op de foto voorkomende personen zich melden, kun nen ze een afdruk van de foto's krijgen. De grote foto is van een smederij, waar schijnlijk in West-Souburg. Deze smidse Rechts: blijde gezichten bij de overhandiging van de Nieuwjaarsgroet. Veere, 1956 Jan D. de Voogd GELUKKIG NIEUWJAAR!

de Wete | 2007 | | pagina 40