Beeldbank Zeeland Zo'n 160 duizend Zeeuwse afbeeldingen uit het bezit van de Zeeuwse Bibliotheek zijn sinds enige tijd via internet te raadple gen. Via www.zeeuwsebibliotheek.nl is de Beeldbank Zeeland op te roepen. In deze beeldbank bevindt zich nog een flink aan tal foto's waarvan helaas niet zeker is of geplaatst direct op de homepage van de Beeldbank Zeeland. Later volgen foto's van andere plaatsen op Walcheren waarvan de locatie niet duidelijk is. Via het symbool 'Reageer' kunt u ons mailen. Een digitale aflevering dus van Laat het De Wete weten. Hieronder ziet u één voorbeeld van de De foto is gemankt door Karei Broerse, Seroos- kerke, tijdens de inundatie aan het eind van de Tweede Wereldoorlog. De plaats van opname is onbekend. (Coll. Zeeuwse Bibliotheek/Beeld bank Zeeland, nr. 52762) de plaats en datum kloppen. De redactie van de Beeldbank Zeeland doet een beroep op 'Walcheren-deskundigen' om eens naar deze foto's te kijken en aanvul lingen of verbeteringen door te geven. Onbekende foto's van Westkapelle, Oost- kapelle, Vrouwenpolder en Veere zijn spe ciaal voor de Wete-lezers in één thema afbeeldingen uit de collectie van de Beeld bank, waarvan de plaats niet bekend is. W. Helm Beeldbank Zeeuwse Bibliotheek Schaatstoertocht De heer Matthy van Klaveren is bezig om alle huidige en oude schaatstoertochten te inventariseren en is op zoek naar gege vens over een op Walcheren gehouden schaatstoertocht. De tocht moet hoogst waarschijnlijk vóór 1978 of kort daarna

de Wete | 2007 | | pagina 42