De Wete weet het (niet) (1979 dan wel 1982) zijn verreden. In een boekje van de KNSB wordt melding gemaakt van een Walcherse Dorpentocht op de schaats die de volgende plaatsen betrof: Middelburg, Serooskerke, Biggeker- ke, Koudekerke, Veere en Aagtekerke. Wie meer weet over deze Walcherse win teractiviteit kan dit melden aan de redactie of aan Matthy.Klaveren@wanadoo.nl. Wie bin dat noe? Op de vraag van J. de Voogd uit Middel burg wie de drie spelevarende meisjes zijn op het strand van Zoutelande, kwam geen enkele reactie. Bekend is dat op andere oude foto's drie meisjes staan afgebeeld, wat hetzelfde groepje zou kunnen zijn. Wellicht maakte de fotograaf een serie ansichtkaarten met deze meisjes als model. Zoals auteur W. Janse van het verhaal over de Middelburgse melkmannen al ver onderstelde, is de grote groepsfoto in het vorige nummer niet van Walcherse melk mannen. Wie het wel zijn is ook door de lezers van ons tijdschrift niet opgehelderd, al zijn wel enkele personen nader aange duid. De stoere groep mannen ergens bij een café blijft voorlopig onopgehelderd. Enkele namen van deze heren zijn bekendge maakt, maar het merendeel geeft de naam niet prijs, evenmin als de locatie waar de groepsfoto gemaakt is. (Coll. P. jongepier, Nijmegen) Zie voor een grotere foto De Wete 3, juli 2007. De spelevarende boerinnetjes blijven voorlopig onbekend... (Coll. J. de Voogd, Middelburg) K. Ton jr. te Middelburg was verrast door de hem onbekende groepsfoto op pag. 30 en 31 en schreef: "Op de voorste rij derde van links (staand, met handen bij elkaar) herken ik mijn vader, Kees Ton sr., gebo ren in 1905, melkveehouder te Middelburg. Naast hem, tweede van links, is waar schijnlijk mijn oom Joos Poppe, misschien ook melkveehouder, te Welzinge." D. Bostelaar uit Aagtekerke reageerde tele fonisch. Hij herkent op de voorste rij zijn grootvader J. Bostelaar. Jan Bostelaar, geboren in 1888, was burgemeester van Aagtekerke van 1926 tot 1954 en was tevens boer. De foto moet eind jaren dertig genomen zijn. In welke hoedanigheid Bos telaar op de foto staat is niet bekend.

de Wete | 2007 | | pagina 43