huis zou zijn opgeslagen, lijkt mij, gezien de ophanden zijnde strijd, heel onwaar schijnlijk. Wel lagen voor het huis op de weg de wrakken van vier Franse legerwa gens, waarvan de lading kennelijk was ont ploft. Eén daarvan stond rechtop tegen de stam van de boom bij het bruggetje." De heer Vader twijfelt er niet aan dat die M. van den Broeke, die al ruim veertien jaar onderzoek doet naar buitenplaatsen, ontdekte enkele onjuistheden in het artikel. Over Casa Cara en de datering schreef hij: "Volgens Kaljouw begin twintigste eeuw. Ik denk ca. 1815 vanwege de empire-voorge- vel en het feit dat het gebouw waarschijn lijk op een kaart uit 1822 is te zien." ontploffingen ook de brand in zijn ouderlijk huis hebben veroorzaakt en hij vermoedt dat W. Abeleven-Labberton in haar boekje Zeeland vocht door daarop doelde als zij op pag. 157 met betrekking tot Vaders huis spreekt van "opgeblazen". W. Vader heeft in De Wete van augustus 1983 meer over de toedracht geschreven in zijn artikel 'Middelburg brandpunt'. M. Wattel uit Hoogerheide liet ons weten op Casa Cara gewoond te hebben en stel de voor gegevens uit te wisselen met de auteur van het artikel, J. Kaljouw. Dat heeft inmiddels plaatsgevonden. De tuinmanswoning van Veldzigt tot 1914, van Zorgvrij tot 17 mei 1940, de dag waarop het gebouw verwoest werd. (Coll. W. Vader, Oostburg) De herkomst van de naam is volgens Van den Broeke eerder Italiaans dan Spaans en van niet langer dan een jaar of vijftig geleden. Ook merkte hij op dat de be schrijving van de gevelsteen in de tekst op pag. 11 niet geheel overeenkomt met de erbij geplaatste foto. Hij miste ten slotte informatie die wel in de bronnen te vinden is: "Zo vind ik de constatering op pag. 8

de Wete | 2007 | | pagina 45