voerde verder langs de vliedberg in de Schuitvlotstraat, meer bedoeld als verdedi gingswerk, een zgn. mottekasteel. In deze straat vertrokken vroeger de schuitjes via de watergang naar Middelburg. Op het Kerkplein is gelukkig nog een van de twee travaljes (waar paarden werden beslagen) bewaard gebleven en de erachter liggende Het beeld van een Walcherse boerin op het sfeervolle Kerkplein te Biggekerke. (Foto Jo Jobse) smidse is nog in bedrijf. De Wagenmaker straat dankt zijn naam uiteraard aan het beroep dat daar uitgeoefend werd, zo ook de Bakkersgang. Na een aantal interessante gebouwen uit heden en verleden wacht de uit 1712 door de gemeente Vlissingen (zie de uitgezaag de fles op de molenkap) gebouwde koren molen u op. Al 150 jaar bedient de familie Brasser hier de wieken. Tot slot is het Hof Grijpskerke vermeldens waard. Vroeger een buitenplaats met torentje, in 1925 afgebroken, doch als huis zo sterk herbouwd dat het een natuurramp als die van Borculo die kort daarvoor ge woed had, moest kunnen doorstaan. Vervolgens schetste de heer Vader aan de hand van vele 'overhead-foto's' een beeld van Biggekerke in de Tweede Wereldoor- De korenmolen uit 1712 maalt nog steeds graan en heeft veel afnemers onder de Walcher se bevolking. (Foto Karei Meertens) log. Tot mei 1940 leefde Walcheren zoals de mensen er al eeuwen leefden. Onder de ouderen waren er velen die nooit van het eiland af geweest waren. Hieraan kwam een abrupt einde: de bezetter vor derde huizen, men kreeg soldaten inge kwartierd en moest stalruimte voor paar den afstaan. In de beginperiode betaalden de Duitsers goed voor allerlei diensten. De boeren hadden er voordeel van door het stijgen van de landbouwprijzen en konden

de Wete | 2007 | | pagina 48