gevens van de kandidaat en een korte beschrijving van diens verdiensten. De voordracht dient te voldoen aan het Regle ment toekenning prijs HKW-Cultuurfonds. De tekst van dit reglement vindt u hierna en kunt u ook nalezen op de website van de HKW. Voordrachten moeten worden gericht aan het secretariaat van de Heemkundige Kring Walcheren, Toorenvliedtwegje 4, 4335 HE Middelburg, en dienen uiterlijk 27 februari 2008 aldaar te zijn ontvangen. Reglement toekenning HKW-Cultuurfondsprijs De Heemkundige Kring Walcheren (HKW) stelt eenmaal per drie jaar uit zijn Cultuur fonds een prijs beschikbaar. De prijs wordt uitgereikt aan die persoon, groep van personen, of instelling die zich in de voorafgaande periode in de niet-pro- fessionele sfeer heeft ingezet voor het behoud, de uitbreiding, de verspreiding van de kennis en de bewustwording van het Walchers cultuurgoed. De prijs zal bestaan uit een geldbedrag, een oorkonde en een publicatie in het kwartaalblad van de HKW, De Wete. De prijs zal worden toegekend door een deskundige jury bestaande uit drie perso nen. Indien de jury van oordeel is, dat de inzen dingen in een bepaalde periode onvol doende kwaliteit hebben, kan zij besluiten de prijs niet toe te kennen. Tegen een beslissing van de jury is geen beroep mogelijk. De prijs zal worden uitgereikt tijdens de algemene jaarvergadering van de HKW in de maand april. Namen, adressen, enz. van kandidaten voor de prijs kunnen tot acht weken voor de algemene ledenvergadering door leden en niet-leden van de HKW bij het secreta riaat worden ingeleverd en dienen verge zeld te gaan van een duidelijke motivering door de indiener(s) van ten hoogste een bladzijde van het formaat A4. De namen van de kandidaten, behoudens die van de winnaar, zullen niet worden gepubliceerd. Thuis in Zeeland: 1000 jaar wonen Open dag Zeeuws Archief, zaterdag 13 oktober 2007, 9.00-17.00 uur Wonen in Zeeland is het onderwerp van de open dag in het Zeeuws Archief te Mid delburg. Zeeland kent een rijke woonge schiedenis. Voor iedereen die geïnteres seerd is in zijn of haar omgeving - van beginnend tot gevorderd onderzoeker - biedt het Zeeuws Archief een gevarieerd programma getiteld Thuis in Zeeland: 1000 jaar wonen. De open dag valt samen met de Dag van de Vrienden van het Zeeuws Archief en de Landelijke Archievendag met het thema Wonen in Nederland. Ontdek de geschiedenis van uw huis: Wie woonden er? Wanneer werd het gebouwd? Wat is er gebeurd? Het Zeeuws Archief helpt antwoorden vinden op deze vragen en doet nog veel meer. Van middel eeuwse woonkernen én ook van Vinex- locaties is vaak bekend hoe en waarom ze zijn ontstaan en waarvan plaats-, huis-, straat- en veldnamen zijn afgeleid. Het zijn dus interessante onderwerpen voor bewo ners van zowel oude als nieuwe huizen. Bezoekers krijgen een 'huisconsult' van experts in de studiezaal. De rijke woonhis- torie in Zeeuwse archieven wordt onthuld tijdens de workshop. Een bijzondere selec tie van archiefschatten over wonen in Zee-

de Wete | 2007 | | pagina 52