van vroegere bewoning te vinden? Wal- chers archeoloog Bernard Meijlink vertelt of u archeologische sporen onder uw huis en tuin kunt verwachten en hoe u daarover meer kunt vinden in het Zeeuws Archief. In de studiezaal. Om 11.00 en 15.00 uur - Workshop Woonhistorie in Zeeuwse ar chieven. Ontdek de vele mogelijkheden die Zeeuwse archieven bieden om meer te weten te komen over uw huis of woonom geving. In het auditorium. Duur: circa een uur. Van 11.00 tot 15.00 uur - Monumenten onderhouden? Advies over klussen in monumentenpanden: wanneer is het aanvragen van een monumenten- of bouwvergunning een vereiste en waar moet u aan denken? Advies door Aart van de Vrie en architect Jan Oostveen, respec tievelijk adviseur en lid van de Monumen tencommissie Middelburg. In de studiezaal. Van 11.00 tot 16.00 uur - Muziek in het archief door musicus Ruud de Kort op gitaar en saxofoon. Van 13.00 tot 15.00 uur - De Macht van de Tijdmachine. Lezing door Hans Goedkoop over de opmars van geschiedschrijving via bewegend beeld. In de Hofpleinkerk tegenover het Zeeuws Archief. De lezing wordt georganiseerd door de Stichting Vrienden van het Zeeuws Archief. Entree 5,-, gratis voor Vrienden van het Zeeuws Archief. Steunt u het Zeeuws Archief nog niet? Voor gratis toegang tot de lezing of een leuke verrassing kunt u zich op 13 oktober aanmelden als Vriend(in) bij de Vrienden tafel in het archiefcafé. Wie zich vóór 3 oktober aanmeldt via info@zeeuwsar- chief.nl ontvangt de toegangskaart thuis. Cursussen in het Zeeuws Archief In het najaar van 2007 verzorgt het Zeeuws Archief in samenwerking met de Zeeuwse Volksuniversiteit vier cursussen. Wat staat daar? Paleografie voor beginners Als u zich bezighoudt met genealogie of u doet onderzoek naar de geschiedenis van uw woonplaats of streek, dan komt u vroeg of laat in aanraking met oude archiefbron nen. Het lezen en begrijpen van oude docu menten is vaak moeilijk en ingewikkeld. Maar het is te leren! Schrijf u in voor de cursus Paleografie voor beginners en een nieuwe wereld gaat voor u open. Aan de hand van fotokopieën van archiefstukken wordt u vertrouwd gemaakt met verschil lende soorten oude handschriften. Docent Ivo van Loo werkt bijna dagelijks met oude documenten. Naast paleografische aspec ten besteedt hij aandacht aan de inhoud en de vorm van de stukken en hun belang voor historisch en genealogisch onderzoek. Als cursusboek wordt gebruikt Werken met Zeeuwse bronnen. Tekst en uitleg bij het lezen van archiefstukken. Dit boek is tijdens de openingsuren van het Zeeuws Archief (maandag t/m vrijdag en elke eerste zater dag van de maand, 9.00-17.00 uur) ver krijgbaar voor 13,40 bij de receptie van het Zeeuws Archief. Wie waren mijn voorouders? Genea logie voor beginners Onderzoek doen naar voorouders kan ver rassende informatie opleveren. Soms wer pen deze gegevens een geheel nieuw licht op uw afkomst of de geschiedenis van uw vroege voorvaderen. Wilt u graag een begin maken met het uitzoeken van uw stamboom? Doe dan mee met de cursus

de Wete | 2007 | | pagina 55