Bijeenkomsten t 3ö Rondwandeling Biggekerke Ruim 45 personen verzamelden zich op 20 juni jl. bij het verenigingsgebouw in Bigge kerke voor de jaarlijkse dorpswandeling. Het was alweer twintig jaar geleden dat dit dorp door de HKW werd aangedaan, tijd voor een hernieuwde kennismaking! Het programma bestond deze avond uit eigenaar hieraan verbonden een aantal rechten, zoals het voeren van de titel, de naam (achter de familienaam) en een eigen wapen. Voorts behoorden visrechten en stemrecht bij het beroepen van een predikant tot het privilege. De laatste ambachtsheer overleed in 1992. Daarna werden in volgorde de diverse be- drie onderdelen: inleidingen door mevrouw Maaike de Wolf - over Biggekerke in het algemeen en haar geschiedenis - en de heer Hans Vader - Biggekerke in de Twee de Wereldoorlog -, gevolgd door een wan deling door het dorp. Mevrouw De Wolf betoogde dat de naam Biggekerke niets met kleine varkens van doen heeft, maar waarschijnlijk afkomstig is van de in de middeleeuwen veel voorko mende naam Bigge of Biggo, de vermoe delijke stichter van de parochie. Het was een ambachtsheerlijkheid met voor de Biggekerke in zomertooi, gezien vanaf de west zijde. (Foto ]o Jobse) zienswaardigheden belicht die later tijdens de wandeling aan de orde zouden komen. In het middelpunt het charmante kerkplein met de oorspronkelijk uit de twaalfde eeuw daterende kerk en toren. Het bezoeken waard! Als u letterlijk in het schip zit, kijk dan eens naar boven naar het houten ton gewelf. De preekstoel is zeventiende-eeuws en werd van plaats gewisseld met het orgel tijdens de restauratie in 1955. De route

de Wete | 2007 | | pagina 47