Laat het De Wete weten Wie bin dat noe? Albert Kort uit 's-Heer Hendrikskinderen doet onderzoek naar veldwachters in Zee land. In De Wete nr. 1 uit 2006 stond een artikel van zijn hand over veldwachters op Walcheren. Veldwachter omstreeks 1910, waarschijnlijk uit Nieuzv- en Sint Joosland. (Coll. De Vrieze, Burgh-Haamstede) De heer Kort ontving van W. de Vrieze uit Burgh-Haamstede twee foto's van veld wachters. De foto van de staande veld wachter is gemaakt rond 1885. De andere foto dateert van omstreeks 1910. Het gaat hoogstwaarschijnlijk om veldwachters die in Nieuw- en Sint Joosland dienst hebben gedaan. De veldwachter met de pet op zou volgens De Vrieze familie van Knuijt kun nen zijn. Een familielid van deze Knuijt kwam in 1902 naar Noordwelle. Wie meer weet over de personen op deze foto's kan dit melden aan de redactie of aan alkort@zeelandnet.nl. Veldwachter rond 1885, in vol ornaat poserend voor de fotograaf(Coll. De Vrieze, Burgh- Haamstede) Beeldbank Zeeland In de vorige 'Laat het De Wete weten' stond een oproep om aanvullingen/verbe teringen te geven op Walcherse foto's uit de Beeldbank Zeeland. Hierop is volop gereageerd, waarvoor mijn hartelijke dank. De aanvullingen en verbeteringen zijn in de fotogegevens verwerkt. Een nieuwe selectie foto's is op de Beeld bank Zeeland geplaatst, dit keer onbeken de foto's van Aagtekerke, Arnemuiden, Biggekerke, Gapinge, Grijpskerke, Koude- kerke, Meliskerke, Ritthem, Serooskerke en Zoutelande. Wederom doet de redactie van de Beeldbank een beroep op 'Walche-

de Wete | 2008 | | pagina 41