De Wete weet het Wie bin dat noe? ren-deskundigen' om naar deze foto's te kijken en ze aan te vullen of te ver beteren. Via www.zeeuwsebibliotheek.nl kunt u de Beeldbank oproepen. Als voorbeeld treft u hierbij een foto van een familieonderonsje aan. Wie kan aanvullingen of verbeteringen aangeven bij deze Beeldbankfoto's? Bij voorbaat dank. Wim Helm Zeeuws Documentatiecentrum/ Zeeuwse Bibliotheek Waarschijnlijk Zoutelande circa 1962. Wie staan er op de foto en ter gelegenheid waar van is deze gemaakt? (Coll. Zeeuwse Bibli otheek/Beeldbank Zeeland, rec.nr. 108912) Voorpaginafoto oktober-Wete W.J. Sanderse te Serooskerke liet weten dat de man met de waterwagen op de om slag van de oktober-Wete Frans de Voogd is, voor zijn boerderij in Hoogelande. Dit bericht werd bevestigd door mevrouw L. Dekker-Zwemer, die in de man bij de waterwagen haar opa van moeders kant herkent. Van opa De Voogd zijn meer foto's gemaakt in die tijd, onder andere waar hij zijn pluimvee voert. Frans de Voogd was op Walcheren ook bekend als hengsten- boer; met de dekhengst liep hij vele boer derijen af om merries te laten dekken. Na de oorlog ging hij met de handtondeuze koeien scheren bij de boeren. De Voogds boerderij stond aan de Hoge- landseweg (nr. 5) tussen de Rorikshilweg en de Meinersweg. Met het water van '44 is de boerderij ingestort waarna er een noodboerderij voor in de plaats kwam. Voor opa De Voogd was het boeren afgelo pen op de zilt geworden klei. De ouders van mevrouw Dekker-Zwemer namen het bedrijf over. Met de verkaveling in 1952 werd verderop voor hen een nieuwe boer derij gebouwd. Van de oude boerderij bij Hoogelande resten alleen nog stenen die af en toe bij het bewerken van het land naar boven komen als stille getuigen van het verleden.

de Wete | 2008 | | pagina 42