m Fietsers A. Cijvat te Zoutelande kent de namen van de vier personen - allen uit Zoutelande - op de foto op badzijde 39 in de oktober- Wete). Van links naar rechts staan Willem Verhage Wzn., Johannis Dingemanse Jspzn., Janis de Witte Kzn. en Janis de Witte Fzn. De foto is gemaakt op 6 augus- Vier fietsers, gefotografeerd in Zoutelande op 6 augustus 1925 ter gelegenheid van een loting voor militaire dienst. (Foto J. Dingemanse, Wezep) tus 1925 na een loting voor militaire dienst. Over deze foto kwamen eveneens reacties van mevrouw Stroo-Louws te Zoutelande en J. Stroo te Domburg. Zij noemden de zelfde namen en vermoeden ook dat de mannen terugkwamen van een keuring voor militaire dienst of de mededeling had den gekregen dat ze niet in dienst hoef den. Het papiertje op de petten zou een vrijstellingsbrief kunnen zijn. Beeldbankfoto De foto op bladzijde 40 van de oktober- Wete leverde meerdere reacties op. J. Castel te Oostkapelle meldde dat de foto 't Weeltje toont in Oostkapelle en dat in de eerste woning tussen het 'PZEM-kotje' en het witte huis Ko Castel woonde, en daar naast Steven Roelse. In het witte huisje woonde het kostersechtpaar Schoe-Jobse. Tijdens bouwwerkzaamheden aan de kerk moesten de werklui vaak lang op hun kof fie wachten omdat de kosteres graag er gens een babbeltje maakte en de koffietijd vergat. Een van de timmermannen heeft daarom een keer Leu's klompen aan de kerkdeur vastgetimmerd. Of toen - op sok ken - de koffie sneller werd gebracht is niet bekend. L. Wattel uit Oostkapelle bevestigde dat het hier om 't Weeltje gaat en noemde onder andere Steven Roelse als een van de bewoners van de huisjes aan de weg. W.J. Sanderse uit Serooskerke schreef dat vroeger de Noordweg te Oostkapelle, ter hoogte van de oprijlaan van Zeeduin, een grote bocht maakte. In die bocht stonden een PZEM-gebouwtje, een aantal kleine huisjes en het kerkje van de Gereformeer de Gemeente. De bebouwing van die tijd is verdwenen en nu staan daar de kerk, de pastorie en de kosterswoning van de Gereformeerde Gemeente. Ook R. Bimmel uit Oostkapelle herkende de foto en vertelde dat er twee of drie ge- De klompen van Leu Schoe-Jobse werden aan de kerkdeur gespijkerd. (Tekening Jo Jobse)

de Wete | 2008 | | pagina 43