zinnen in de eerste huisjes onder één kap woonden en dat de foto ook is opgenomen in een fotoboekje van Oostkapelle. W. van Liere heeft eveneens 't Weeltje her kend, gelegen tegenover de zogenoemde Zeeduinse poort, het begin van de oprijlaan naar de buitenplaats en boerderij Zeeduin. De heer en mevrouw Rouffaer stuurden een bruiloftsfoto die op dezelfde plek genomen is. Volgens hun vriend H. van Langevelde staat de groep voor café of uit spanning Pax Intrantibus, ook wel De Bui tentuin genaamd, gelegen achter de Vlis- singsesingel te Middelburg. Nu is dat Lan- geviele 1. Groep mannen in hoeren dracht Over de groepsfoto op blad zijde 30/31 van de juli-Wete kwam een reactie van me vrouw De Bruijn-de Kam te Aagtekerke. Volgens haar is het een groep Walcherse boeren en ze noemt enkele namen van inmiddels overle den personen. Op de bovenste rij, vanaf links de zevende de man (rechts van het raam, in klederdracht) staat Adriaan de Kam, afkomstig van Burgvliet, Oostkapelle, een oom van mevrouw De Bruijn. Op diezelfde rij, vanaf rechts de zesde man (met het haar opzij gekamd), staat Ko Simonse uit Gapinge, vertrokken naar de Noordoostpolder. Op de derde rij links (beginnend bij man rechts van de boom) is de derde man (met wit over hemd) Klaas de Kam. Hij woonde op Burg vliet, Oostkapelle, en was de vader van mevrouw De Bruijn. Op diezelfde rij, rechts van Klaas de Kam, staat Ries in 't Anker uit Oostkapelle. Ook hij vertrok naar de Noordoostpolder. De tweede man naast Ries in 't Anker is Bart Vreeke uit Oostka pelle. Ook op deze rij, vanaf rechts de vijf de man, staat Piet de Kam van Burgvliet, Oostkapelle, een oom van mevrouw De Bruijn. Groep boerenmannen bij café-uitspanning Pax Intrantibus, Langeviele 1 te Middelburg. (Coll. P. Jongepier, Nijmegen) Mevrouw A.P. van Langevelde te Seroos- kerke stuurde een vrijwel identieke foto van diezelfde bruiloft (Neeltje de Nood en Pieter Jacobus Abrahamse) van ongeveer 1933. Ook zij meldt dat het etablissement Pax Intrantibus heette, en zij vraagt zich af of de foto van de boerenmannen genomen kan zijn tijdens een bijeenkomst van de CBTB. Ze noemt de volgende namen, die ze van een oudere kennis kreeg. Op de tweede rij staand, in dracht (op de vouw): Abraham Wondergem (Gapinge). Op dezelfde rij iets meer naar rechts, ook in dracht, zijn broer Adriaan Wondergem (Gapinge). Vooraan staand links, in dracht, Adriaan Melis (Serooskerke). Zittend twee-

de Wete | 2008 | | pagina 44