Reacties Spelende boerinnetjes op het strand van...? (Coll. de Voogd, Middelburg) der Hage. Onze Domburgse Wete-redacteur trof tijdens een vakantie in Frankrijk op een rommelmarkt een prachtige foto aan met dezelfde boerinnetjes op de Hoge Hil. Weer of geen weer, de foto van honderd jaar oud uit zijn eigen Domburg, maakte dat zijn vakantie toen al was geslaagd! Wij drukken de foto hierbij af. Op de internetsite van de Beeldbank Zee land (www.zeeuwsebliotheek.nl) staan meer foto's van de boerinnetjes. U kunt ze vinden door de zoekwoorden Domburg, duinen, 1900 en 1910 in te toetsen. Spiegelnamen In De Wete van januari 2007 (blz. 40/41) vroeg J. Muizelaar wie informatie zou kun nen geven over de namen achter op een door hem gekochte spiegel. Volgens J.W. Maranus - werkzaam in Kamperland - zijn dit typisch West-Noord-Bevelandse namen. Toen hij daar navraag naar deed, bleek dat de tien dames een opleiding volgden tot naaister bij kleermaker Mullié in Kamper land. Aan het eind van de cursus werd Mullié als dank de spiegel aangeboden. Boerinnetjes op de Hoge Hil bij Domburg. (Coll. Maas, Middelburg) de Weverijstraat te Domburg. Die straat heette in die tijd de Schossen'oek (Schot se Hoek). Het derde meisje is Neeltje van Gaternisse Mevrouw A.L. de Muynck uit Roosendaal schrijft naar aanleiding van het artikel 'Bui tenplaatsen en herenhuizen langs de Oude Vlissingseweg' in de juli-Wete van 2007 dat ze tijdens de Tweede Wereldoor log met haar ouders en haar broer een periode op Gaternisse heeft gewoond. Er stond toen een prachtige grote kastanje boom in de diepe, brede tuin achter het huis. Het schilderij van deze boom - door haar vader geschilderd - is nu eigendom van mevrouw De Muynck in Goes. Gaternisse heeft ook een keer in de geva-

de Wete | 2008 | | pagina 46