Bijeenkomsten yx t M 3Ö, "Mijn broer en ik, palingvissers van het Veerse Meer, keerden op een late middag in 1964 van ons werk terug. Bij de sluis van Veere bleek echter dat ze de weg naar Arnemuiden hadden geasfalteerd. De weg was afgesloten en we konden dus niet met de auto terug naar huis. Toen we aan het sluispersoneel vroegen of we met de pont konden worden overgezet, was dat geen probleem. Het ging precies zo in zijn werk als in het artikel wordt beschreven. Alleen, het tarief voor vrachtwagens was niet be kend, zodat wij gratis meevoeren. Zo maak ten we dus mooi de laatste pontvaart mee, wij fuikenvissers die door wegwerkzaam heden zelf als in 'n fuik waren opgesloten." Stoomtram Walcheren J. Braat schreef naar aanleiding van de herinnering van mevrouw Ten Kate in de oktober-Wete (blz. 44) aan de elektrische tram tussen Domburg en Vlissingen. Dit was echter een stoomtram (Stoomtram Walcheren). De elektrische tram reed tus sen Vlissingen en Middelburg. I Bosselaar A. Bosselaers te Mechelen liet de redactie weten dat op bladzijde 41 van de oktober- Wete de enkele malen genoemde naam Bostelaar vervangen moet worden door Bosselaar. Excursie Scheveningen en Den Haag. 29 september 2007 Ruim 75 personen, voldoende voor een 'volle bus', hadden zich opgegeven voor de jaarlijkse buitenheemse excursie. Dit maal een 'Nederlands' avontuur, zorgvuldig uitgekozen en minutieus voorbereid door de activiteitencommissie, met bestemming Scheveningen en Den Haag. Dat beteken de vroeg uit de veren. De tussenstop met koffie en gebak in Hendrik-ldo-Ambacht rond 9.15 uur werd ondanks de slechte weersomstandigheden op tijd gehaald. Scheveningen als volgende bestemming bood een gevarieerd programma: bezoek aan het Scheveningen Muzee, gevestigd in een voormalige lagere school aan de Nep- tunusstraat 92. De sfeer en geur van vroe ger hingen er nog, met een mooie collectie van alles wat met de zee te maken heeft; veel schelpen, scheepsmodellen, haring karren en zelfs een 'bewegend' stormach tig scheepsinterieur. Daarna een rondwan deling door oud-Scheveningen, waarvan u zich niet al te veel moet voorstellen; de nieuwbouw rukt op en overheerst. Nadat het gezelschap op een winderige boulevard weer in de bus was gestapt, werd het centrum van Den Haag bereikt rond 12.30 uur. Daar bestond de mogelijk heid individueel invulling aan de lunchpau ze te geven. Sommigen gebruikten een lunch in het gezellige etablissement Dudok en anderen verkozen de thee te gebruiken

de Wete | 2008 | | pagina 48