in het deftige Hotel des Indes, geserveerd in zilveren kannetje met zandloper. Hoogtepunt was de rondvaart van een uur door de grachten van Den Haag; voor velen volledig onbekend, maar het klopt: de Hofstad heeft zeventiende-eeuwse grachten én singels en deze liggen in een concentrisch vierkant rond de binnenstad. Probeert u maar en stap in op Bierkade 18b. Als het giet van de regen, zoals in ons geval bij aanvang, krijgt u een zilver kleurige poncho uitgereikt, wat tot hilari sche taferelen leidde. Onvergetelijk in deze marsmannetjes-outfit was het echtpaar Dekker. Een scala aan attracties trok aan ons voorbij: oud (zeventiende- en achttien- de-eeuwse grachtenpanden en de woon huizen van Paulus Potter, Jan Steen en Jan van Goyen, maar ook schitterende negentiende-eeuwse villa's) en (ultra-) nieuwe gebouwen: de Hoftoren en de 'Citroenpers', staaltjes van moderne archi tectuur. Den Haag is een stad van tegenstellingen, door de gids plastisch omschreven als Pruik - Pet en Veen - Zand. Na de boottocht volgde onder leiding van gidsen een rondwandeling door het gezelli- Van linksboven met de klok mee: het echtpaar Dekker genoot van de rondvaart en het weer in marsmannetjes-outfit, het strand met de pier in Scheveningen, het Binnenhof in Den Haag en moderne staaltjes van architectuur. (Foto's K. Meertens) ge centrum en aansluitend een niet gepland bustochtje richting Archipelbuurt met bekende straatnamen als Java-, Banka-, Balistraat, waarbij en passant ook het Vredespaleis bewonderd kon worden.

de Wete | 2008 | | pagina 49