waterkerend Nederland. De hype die thans rond klimaatverandering overal de kop opsteekt zal in een breder perspectief geplaatst worden. Ten slotte zal ingegaan worden op de moderne manier van water- keren: hoe zorgen wij dat de veiligheid van Walcheren voor overstromingen nu en in de toekomst gewaarborgd blijft? Daarmee wordt direct een link gelegd naar het pro ject Zwakke Schakels. Het eventueel uitko men van recente voorspellingen van 'superstormen' zou een en ander nog kun nen wijzigen. De kust van Zuidwest-Walcheren is door het Rijk aangewezen als een van de acht zogenoemde prioritaire zwakke schakels in Nederland. In dit kustgebied is nu of op termijn door zeespiegelrijzing sprake van een veiligheidsprobleem. Op Walcheren zijn twee acute zwakke schakels gelegen, één bij Vlissingen en één tussen Westka- pelle en Domburg. Op 17 oktober 2006 hebben Gedeputeer de Staten van de provincie Zeeland het Kustplan Zuidwest-Walcheren vastgesteld als uitwerking van het Integraal Omge vingsplan van de provincie. In dit Kustplan zijn zogenoemde voorkeursalternatieven geformuleerd voor de diverse deelgebie den op Walcheren waaronder de acute zwakke schakels. De planstudiefase voor de acute zwakke schakels is inmiddels afgerond. Op 25 sep tember jl. is de regierol die de provincie vervulde formeel overgedragen aan het waterschap. Inmiddels zijn twee kustver- sterkingsplannen door het waterschap in overleg met betrokken partijen opgesteld. De uitvoering van de in de kustverster- kingsplannen opgenomen maatregelen zullen naar verwachting in 2008/ 2009 plaatsvinden. Tijdens zijn lezing zal André Marinisse ingaan op de voorgeschiedenis van het project Zwakke Schakels. Verder geeft hij een toelichting op de kustverster- kingsplannen en de voorgenomen uitvoe ring hiervan. Hierbij wordt naast technische aspecten ook aandacht besteed aan finan ciële, organisatorische en procedurele aspecten. Ten slotte wordt ingegaan op de Het stalen vuurtorentje op de dijk bij Westka- pelle die verzimard moet worden. (Foto Jo Jobse) huidige stand van zaken van het project en werpt Marinisse een blik vooruit op de daadwerkelijke uitvoering. Woensdag 27 februari 2008, aula Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg, aan vang 20.00 uur. Jaarvergadering De HKW-jaarvergadering zal plaatsvinden op woensdag 23 april 2008. Tijdens het huishoudelijk gedeelte komen onder meer de volgende zaken aan de orde: jaarverslagen secretaresse en pen ningmeester, verslag kascommissie, be groting, beleid bestuur en (her)verkiezing bestuursleden. Tevens is het de bedoeling dat tijdens deze jaarvergadering de HKW-Cultuur-

de Wete | 2008 | | pagina 55