Feiten en mededelingen fondsprijs voor de derde maal wordt uitge reikt (zie hiervoor de rubriek 'Feiten en mededelingen' en onze website www.hkwalcheren.nl). In De Wete van april 2008 vindt u een uit gebreide agenda. Het programma na de pauze zal eveneens in deze april-Wete en op onze website worden gepubliceerd. Woensdag 23 april 2008, aula Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg, aanvang 20.00 uur. Eindredactie De Wete De eindredacteur van De WeteJo Jobse, heeft te kennen gegeven het eindredac teurschap te willen beëindigen na de werk zaamheden voor dit januarinummer. Jo heeft de afgelopen anderhalf jaar met veel inzet en plezier de uitgave van De Wete verzorgd en het bestuur en de redactie willen hem daarvoor hartelijk bedanken. Jo gaat zich toeleggen op zijn passie schilderen en het verder uitbouwen van zijn galerie in Oostkapelle. Wij wensen hem daarbij veel succes! Leo Hollestelle heeft zich bereid verklaard tijdelijk het eindredacteurschap op zich te nemen totdat een nieuwe kandidaat ge vonden is. Kopij voor De Wete is welkom op het nieuwe e-mailadres redactiede- wete@hkwalcheren.nl. Oproep HKW-Cultuurfonds Sinds 1999 kent de Heemkundige Kring Walcheren de driejaarlijkse HKW-Cultuur- fondsprijs. Deze prijs is inmiddels twee maal uitgereikt tijdens de algemene leden 30, m !|j w vergadering in april: de eerste keer aan Frans van den Driest te Serooskerke, de tweede keer aan het Dijk- en Oorlogsmu seum Het Polderhuis te Westkapelle. Het is de bedoeling dat de prijs in 2008, tijdens de jaarvergadering op 23 april, voor de derde maal wordt uitgereikt. Het bestuur van de Heemkundige Kring Walcheren roept leden en niet-leden op namen van kandidaten voor te dragen voor deze prijs. De aanmelding moet vergezeld gaan van een bijlage met de persoons- en adresgegevens van de kandidaat en een korte beschrijving van diens verdiensten. De voordracht dient te voldoen aan het Reglement toekenning prijs HKW-Cultuur- fonds. De tekst van dit reglement vindt u hierna en kunt u ook nalezen op de web site van de HKW (www.hkwalcheren.nl). De prijs zal worden toegekend door een deskundige jury, bestaande uit drie perso nen, ir. P.C. Dekker, architect; dr. A.P. de Klerk, consulent landschap en historie Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland, en drs. C. Kostense, voorzitter Stichting Het Zeeuwse Landschap. Voordrachten moeten worden gericht aan

de Wete | 2008 | | pagina 56