het secretariaat van de Heemkundige Kring Walcheren, Toorenvliedtwegje 4, 4335 HE Middelburg, en dienen uiterlijk 27 februari 2008 aldaar te zijn ontvangen. Reglement toekenning HKW-Cultuurfondsprijs De Heemkundige Kring Walcheren (HKW) stelt eenmaal per drie jaar uit zijn Cultuur fonds een prijs beschikbaar. De prijs wordt uitgereikt aan die persoon, groep van personen, of instelling die zich in de voorafgaande periode in de niet-pro- fessionele sfeer heeft ingezet voor het behoud, de uitbreiding, de verspreiding van de kennis en de bewustwording van het Walchers cultuurgoed. De prijs zal bestaan uit een geldbedrag, een oorkonde en een publicatie in De Wete, het kwartaalblad van de HKW. De prijs zal worden toegekend door een deskundige jury, bestaande uit drie perso nen, te weten een architect, de consulent landschap en historie van de Stichting Cul tureel Erfgoed Zeeland en een vertegen woordiger van de Stichting Het Zeeuwse Landschap. Indien de jury van oordeel is, dat de inzen dingen in een bepaalde periode onvol doende kwaliteit hebben, kan zij besluiten de prijs niet toe te kennen. Tegen een beslissing van de jury is geen beroep mogelijk. De prijs zal worden uitgereikt tijdens de algemene jaarvergadering van de HKW in de maand april. Namen, adressen, enz. van kandidaten voor de prijs kunnen tot acht weken voor de algemene ledenvergadering door leden en niet-leden van de HKW bij het secreta riaat worden ingeleverd en dienen verge zeld te gaan van een duidelijke motivering door de indiener(s) van ten hoogste een bladzijde van het formaat A4. De namen van de kandidaten, behoudens die van de winnaar, zullen niet worden gepubliceerd. Voorjaarscursussen in het Zeeuws Archief In het voorjaar van 2008 verzorgt het Zeeuws Archief in samenwerking met de Zeeuwse Volksuniversiteit vijf cursussen, waarvan twee gloednieuwe en, tevens in samenwerking met de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland, één die op veler verzoek wordt herhaald. Wat staat daar? Paleografie voor gevorderden Wie waren mijn voorouders? Genealogie voor gevorderden Nieuw: Zeeuwen in beroep en bedrijf Ondernemers en middenstanders in archiefbronnen Zeeuwen op zee Zeevarenden in archiefbronnen Wonen in een monumentenpand in Middelburg Geschiedenis van Middelburg, monumen ten en bewoners (op veler verzoek her haald) Voor het totale cursusaanbod van het Zeeuws Archief, met plaats, data, tijden en kosten in het seizoen 2007-2008 verwijzen wij u naar www.zeeuwsarchief.nl educa tie cursussen, of naar www.zeeuwse- volksuniversiteit.nl/zeeuwse. Symposium 'Bergen van (w)aarde', over de Zeeuwse vliedbergen Door omstandigheden moest het tegen 17 oktober 2007 aangekondigde symposium

de Wete | 2008 | | pagina 57