De Frontführer van de OT sprak in bloem rijk nazi-jargon en dankte de slachtoffers namens Groot-Duitsland. Aan het einde van de plechtigheid speelde een Duitse militaire kapel, waarna de lichamen naar hun woonplaats werden overgebracht. Daarbij deed zich een incident voor. Een der slachtoffers kwam uit Hulst, waar een rooms-katholiek begrafenisritueel moest plaatsvinden. De plaatselijke geestelijke weigerde echter zijn medewerking, waarna in allerijl een vervanger gezocht moest worden. Die werd gevonden in de persoon van een Duitse legeraalmoezenier die de gebruikelijke handelingen verrichtte, waar na het stoffelijk overschot werd begraven. Op 17 november 1942 werd het Lager Souburg beschoten en werden enkele OT- ers gewond. Op 6 december maakte de OT zelfs krijgsgevangenen! Omstreeks het middaguur vloog een aantal Engelse bom menwerpers over Walcheren. Even later kreeg de leider van Lager VI (Oranjezon) bericht dat op ongeveer 1,7 km van het kamp een vliegtuig was neergekomen. Samen met twee andere OT'ers ging hij eropaf en trof drie Engelsen aan waarvan er twee gewond waren. Hij gaf enkele inmiddels aangekomen soldaten opdracht het toestel en het kaartmateriaal dat zich daarin bevond te bewaken en ging terug naar het kamp. Daar aangekomen trof hij nog een gewonde Engelsman aan. De kampleider liet de Wehrmacht waarschu wen en bracht de gevangene - na behan deling door een dokter - naar het zieken huis in Middelburg. Op 24 juni 1943 om kwart voor negen 's morgens was een aantal arbeiders aan het werk op de losplaats van Schneider Klip- pel aan de Koningsweg in Vlissingen. Plot seling verschenen enkele bommenwer pers, die bommen lieten vallen; er vielen zes doden en enkele gewonden. De 15de augustus 1943 is ook een zwarte dag geworden. Lager Oud Station in Vlis singen werd door bommen zwaar bescha digd en de schil- en wasruimte kreeg een voltreffer. Het Lager was zo zwaar getrof fen, dat het niet langer bruikbaar was. Van- Hef Groeneivoud in Vlissingen, verwoeste huishoudschool na een bombardement. (Foto Zeeuwse Bibliotheek/Beeldbank Zeeland) wege het weekend waren de meeste ar beiders met verlof, waardoor slechts enke le slachtoffers vielen: een WA-Schutzmann en drie arbeiders. Een arbeider kwam onder het puin terecht, maar wist zich - zwaargewond aan zijn arm - te bevrijden. Lijkkistenfabriek Goedbloed uit Middelburg kreeg opdracht een kist te leveren en het

de Wete | 2008 | | pagina 9