voorvaderen. Broerse wilde graag streek eigen bomen planten, zoals iepen en mei doorns. Broerse in 1954: "De boeren voel den weinig voor de meidoorns en hadden allerlei bezwaren." Schoonheidszin Op 21 november 1972 hield Broerse op uitnodiging van de pas opgerichte Heem kundige Kring Walcheren een lezing geti teld 'Walcheren, zoals het was, zoals het is en zoals het dreigt te worden'. Broerse noemde het een voorrecht het Walcheren van voor 1940 te hebben gekend: "Het is een voorrecht in dit land gespeeld en ge droomd te hebben, gedacht en gewerkt. Het ontwerpen van de herbeplanting van de Middelburgse bolwerken was een van Broerse's werkzaamheden. Op bovenstaande foto en die op de volgende pagina's is het Seisbolwerk te zien in respectie velijk augustus 1947, augustus 1948, augustus 1950 en augustus 1957. Foto's opgenomen in het rapport 'De werkzaamheden van de herbe- plantingscommissie der Stichting Nieuw Wal cheren te Middelburg'1949. (fotografie 1. Lamain, Zeeuwse Bibliotheek) Om het gezien te hebben onder de hoog boven het lied der leeuweriken drijvende wolkengevaarten, onder een laag wolken dek waarachter het lied van de zee tot ver in het land doordrong of bij de door de landschapsschilder zo bewonderde eigen belichting. Om gezien te hebben de zon overgoten velden met het rijpende koren, het golvende gras of de bloeiende kool zaadvelden." "Wanneer men met de trein over de Sloedam Middelburg naderde werd men als eerste welkom reeds be groet door het fraaie silhouet van het oude Veere. De plompe Domtoren en het daar-

de Wete | 2008 | | pagina 10