een stenen bakkeet met een oven uit ongeveer 1650. Links ervan was een wel put. Rechts naast de woning was het kip penhok en direct achter de woning stond een stenen varkenshok met pannen-zadel dak, ook van rond 1650. Links van de aan gebouwde schuur bevond zich een houten wagenschuur met stenen fundering. afgebroken en op dezelfde plaats werd de nieuwe gebouwd. Het werd een voor die tijd heel moderne schuur van steen, met betonnen vloeren en een zgn. Hollandse stal met veel meer vrijheid voor de koeien. Het drinkwater kon met een pomp en een ondergrondse leiding rechtstreeks in de voorbak worden gepompt. Wel met alleen De schuur Eerdergenoemde boedelbeschrijving uit 1806 vermeldt ook de dieren die in de schuur ondergebracht werden: "Een Paard oud Twintig Jaaren, Een Paard oud Twaalf Jaaren, vijf Melkkoeien in soort, Een kalf- dragende vaarse, Een Jaarling vaarskalf, Een veth verken en Twee magere verkens." Op foto's uit het begin van de twintigste eeuw8 is te zien dat de schuur al van steen was, met een rieten dak. Arendse: "In 1929 besloot de eigenaar van onze boerderij dat er een nieuwe schuur gebouwd moest worden. De oude, met rieten dak, werd Uitvergroting van een deel van de foto van pagina 13. Hierop staan alleen de mannen. Het gewas op de voorgrond is mangelwortelen. (Gemeentearchief Vlissingen, beeldbank Vlis- singen in Beeld, FA9849) een handpomp natuurlijk; elektrisch licht was toen nog te veel gevraagd. Bij het monteren van de dakbalken vielen veel grote spijkers naar beneden die door mij naarstig werden verzameld in een kistje. De aannemer was een goede vent, maar een grote schreeuwlelijk. Hij zag mijn kistje staan, zei 'bedankt' en graaide het kistje

de Wete | 2008 | | pagina 17