Oorlog18 Jacobus over de meidagen van 1940: "De brandweerauto, nog geen jaar oud, stond niet veilig in de brandweergarage aan het gemeentehuis en werd geplaatst onder drie reusachtige perenbomen voor ons huis. Eromheen werden muren gebouwd van zandzakken. De bakkeet werd gepro moveerd tot beman- ningsverblijf en de grote notenboom verving de droogtoren voor de slangen. Ook de baby brandspuit werd bij ons geparkeerd en omringd door zandzakken." Over het bombardement op Middelburg op 17 mei 1940: "Wij zagen het hele bombardement gebeuren. De bommen werpers vlogen heel laag over ons heen, want het afweergeschut was door de munitie heen. Het kabaal was zo verschrikkelijk dat we onder een grote doorn struik kropen terwijl de koeien allemaal om ons heen kwamen staan. Toen het ergste over was kwam er een sol daat en die vroeg mijn vader om zijn broek en kiel, want hij wou ertussenuit. Ik weet niet of mijn vader daarop is ingegaan." Over het einde van de strijd: "De moffen hadden zware bommen afgeworpen en de grote bomtrechters werden gebruikt om de paarden in te begraven. Anderen vingen de loslopende paarden en brachten ze samen in de eerste wei achter de boerderij bij ons thuis. Tegen de avond waren er zo'n vierhonderd bijeen. Ze vraten niet alleen het gras maar ook de zoden, zo uit gehongerd waren ze; het tuig werd alle maal neergegooid langs het pad naar de wei. Gigantische stapels." De beste paar den worden door de bezetters gevorderd, de rest wordt verkocht. "Op een nacht viel De straat Middenhofsingel is een verwijzing naar de vroegere boerderij. Onder een inmid dels verdwenen straatnaambord staat als toe lichting op de herkomst van de naam van deze straat dat de boerderij in 1947 is afgebroken. Dat moet 1950 zijn. Mocht de gemeente Vlis- singen het verdwenen straatnaambord ooit wil len herplaatsen, dan moet deze tekst dus wor den aangepast, (foto's Leo Hollestelle)

de Wete | 2008 | | pagina 21