Boterbereiding Bij het 'Vadertje' van Frans van den Driest in De Wete van januari jl. staat op pagina 34 een foto van het bereiden van boter op een boerderij. Mevrouw E. Sanderse-Lam- pert kan vertellen dat dit de boerderij is aan de Noordweg 5 in Biggekerke. Eige naar in die tijd (1928) was haar grootvader J. Lampert. Op de foto staan haar groot moeder Elizabeth Lampert-van Sluijs met de botertobbe, haar dochter Katharina Lampert staat bij de karn en de dienstbode staat met juk en emmers. Nu wordt de boerderij bewoond door W. Francke. Foto Zoutelandse vrouwen Op pagina 40 van De Wete van januari jl. staat een foto uit de Beeldbank Zeeland van het Zeeuws Documentatiecentrum. De vraag die daarbij gesteld wordt, is wie weet welke personen op deze foto staan en ter gelegenheid waarvan deze is gemaakt. Mevrouw K. Stroo-Louws uit Zoutelande meldde dat die foto heel be kend voor haar is, want zij staat er zelf op (linksboven). De foto is gemaakt door een medewerkster van het damesblad Eva op 8 augustus 1963, de dag dat de moeder van mevrouw Stroo, Kee Louws-Bakker, 77 jaar werd. Op de foto staan van links naar rechts, boven: Kee Stroo-Louws, Rika van Breda- Louws (haar jongste zus), daaronder Lein- tje Marijs-Louws (haar oudste zus), Korrie Stroo (haar jongste dochter), Kee Louws- Bakker (haar moeder) en Miene Stroo- Louws (haar zus). Daaronder links Nellie Louws. De jarige Kee Louws-Bakker maakte graag wandkleden, zoals het kleed op de achter grond, genaamd 'Nacht aan de Nijl'.

de Wete | 2008 | | pagina 43