K/ Laat het De Wete weten Bijeenkomsten Wie bin dat noe? Rogier Koppejan uit Zoutelande vraagt uw hulp bij de identificatie van personen op twee foto's. De eerste foto (zie de bladzijde hiernaast) is gemaakt in Zoutelande, achter het huis van Jacobus Koppejan, aan de Duinweg. In het midden Magdalena Koppejan-Jobse (1866-1935) en rechts van haar Rogier Koppejan (1902-1986), Pieternella Koppe jan (1901-1985) en Adriaan Koppejan (1897-1990). De vraag is: wie zijn de man en vrouw links van Magdalena? En wie kent de landbouwer op de andere foto? Lezing over paalhoofden Op 23 januari 2008 hield de fotografe Pau line van Lynden een lezing over de ge schiedenis van de paalhoofden op Walche ren. Hoe een op het eerste gezicht eenvoudig onderwerp als paalhoofden prachtig ge stalte kan krijgen wanneer een bevlogen spreekster hiermee 'aan de gang gaat', bleek wel op deze avond. "De paalhoof den, dat zijn wij", citeerde Pauline van Lyn den uit de PZC van augustus 2005, daar mee aangevend dat deze 'kunstwerken' onlosmakelijk verbonden zijn met de Zeeuwse - en meer in het bijzonder de Walcherse - cultuur. De circa 125 belang stellenden werden gedurende een aantal uren niet alleen vergast op zeer fraaie beelden uit het door de inieidster in eigen beheer uitgegeven fotoboek Donkere Palis sadenmaar ook op een boeiend verhaal. Daaruit bleek hoe een meer dan gemiddel de belangstelling kon omslaan in een niet aflatende passie. Inmiddels getuigt een collectie van ruim zesduizend foto's van deze intensieve zoektocht naar de schoon heid en het hoe en waarom van deze paal hoofden, een onderzoek dat vijf jaar duur de. Foto's van paalhoofden in vele gedaanten,

de Wete | 2008 | | pagina 45