Van de redactie \>im/ Dat ik me weer zo snel met De Wete zou gaan bemoeien had ik bij mijn afscheid als eindredacteur in de zomer van 2006 niet kunnen bedenken. Het leek me wel weer een leuke klus over 25 jaar, als ik met pen sioen zou zijn, maar de omstandigheden van dit moment zijn zodanig dat ik nu weer eindredacteur ben. Weliswaar ad interim, dat is tot het moment dat er een opvolger voor Jo Jobse is gevonden. Jammer dat Jo na vijf nummers is gestopt. Samen met de andere redactieleden heeft hij prachtige Wetes gemaakt. Nieuw bij de redactie is mevrouw Henny van der Heijden uit Koudekerke. Zij fun geert als redactiesecretaris en zij is het aanspreekpunt voor zaken die De Wete betreffen. Bij haar kunt u terecht met uw reacties en met haar kunt u contact opne men als u een artikel of bijdrage wilt aan bieden. Henny zorgt ervoor dat alle bin nengekomen kopij wordt verzameld en gekopieerd zodat de redactie deze kan lezen en beoordelen. Dat is elke keer weer een dikke envelop. Deze Wete was haar eerste klus en zij vindt het werk en de con tacten leuk. Het eerste artikel in deze april-Wete is geschreven door Peter Fraanje, werkzaam bij Bouwend Nederland. Hij vertelt over een belangrijk persoon voor Walcheren, namelijk Christiaan Pieter Broerse. Deze man is de motor geweest van de herbe planting van Walcheren na de inundatie van 1944. De in Serooskerke geboren Broerse was een bevlogen man met een duidelijke visie op de relatie van de mens met zijn woonomgeving. Fraanje verbaast zich er dan ook over dat er op Walcheren geen park of bos naar Broerse is ver noemd. Gert Dorleijn uit Arnemuiden heeft zich verdiept in de geschiedenis van een boer derij waarop zijn voorouders hebben ge woond en gewerkt. Deze boerderij, Mid denhof, gelegen tussen Oost- en West- Souburg, is al lang verdwenen. Regelmatig worden in De Wete verhalen over boerde rijen gepubliceerd en die laten telkens weer zien hoe interessant de geschiedenis van hofstedes en hun bewoners kan zijn. Kees van Noppen uit Koudekerke maakt zich zorgen over de plannen van de pro testantse gemeente van zijn woonplaats om de consistorie achter de voormalige hervormde kerk op het Dorpsplein af te breken en te vervangen door een modern gebouw met vergaderruimten. Van Noppen is in de geschiedenis van deze aanbouw gedoken en hij laat ons zien dat het een onzalig plan is, waar gelukkig het laatste woord nog niet over is gezegd. De consis torie is een fraaie aanbouw met een beeld bepalende uitstraling. Ida Doorenweerd onthult voor de tweede keer een geheim uit het archief van de weeskamer van de Landvierschaar van Veere. Zij laat ons zien welke persoonlijke stukken in zo'n archief zijn te vinden en welk verhaal daarbij hoort. Frans van den Driest behandelt in zijn 'Vadertje' de Walcherse boerenkost. De gerechten die hij noemt zijn voor de mees ten van u vast een feest der herkenning. De oude gerechten waren wél erg vet! We sluiten af met de vaste rubrieken. Rest mij nog te melden dat de redactie weer graag artikelen en andere bijdragen van leden wil ontvangen. We willen mooie Wetes blijven maken, maar dat kan alleen als u ons helpt. U doet er zoveel leden een plezier mee. Leo Hollestelle

de Wete | 2008 | | pagina 4