ters van Humanitas, een vereniging die als doel had behoeftige dorpsgenoten finan cieel te ondersteunen. Tot aan zijn overlij den was hij hiervan secretaris. Van beroep was hij niet alleen boer, maar ook landmeter-taxateur en in die hoedanig heid werkte hij mee aan een aantal grote opmetingen op Walcheren en in de rest arts Adriaan Walraven. Samen schreven zij een omvangrijke studie over de geschiede nis van het dorp en zijn omgeving. Daar naast ontwikkelde Polderdijk zich tot carto graaf nadat hij voor deze studie een over zichtskaart had samengesteld. Hij deed zijn hele leven onderzoek in de archieven en dit resulteerde vervolgens in een aantal Het echtpaar Polderdijk-van Waarde met vader Cornells en dochter Lize, omstreeks 1912. (col lectie familie Polderdijk) van de provincie. Kan men stellen dat genoemde functies logisch waren verbonden met Polderdijks werk in de agrarische sector en met het gegeven dat hij inwoner was van een klei ne gemeente met een beperkt leidingge vend kader, ten aanzien van zijn overige bezigheden is dit zeker niet het geval. Zijn interesse voor het verleden kreeg een ster ke impuls na kennismaking met de dorps- historische artikelen. Hij bracht een om vangrijke verzameling cartografisch materi aal samen, deels door hem zelf getekend en gekopieerd. Aan het eind van zijn leven schonk hij zijn hele collectie aan het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen, opdat ook anderen er kennis van kon den nemen. Al in 1897 (h)erkende dit pre stigieuze gezelschap zijn verdiensten als amateur-historicus door hem als lid te benoemen. Besluit Een aanzienlijk deel van de bestuursfunc-

de Wete | 2008 | | pagina 16