De Wete weet het Reacties Meisje op schilderij In de vorige Wete publiceerden we de vraag van R. van der Velden uit Rotterdam. Hij kwam in het bezit van een schilderij van de kunstschilder Gerard Bergsma waarop een meisje in Walcherse dracht poseert. Zijn vraag was wie dat meisje is. Het meisje is Paulien Verhage. Ze woonde kort na de Tweede Wereldoorlog in de Tim mermansstraat 11 in Zoutelande. Laurien Plijte, de buurvrouw van schilder Gerard Bergsma, woonde in de Bleek en zij heeft het meisje aangekleed. Paulien, nu bekend als mevrouw Janse-Verhage en nog steeds woonachtig te Zoutelande, heeft meerdere keren voor Bergsma geposeerd. Zij denkt dat het schilderij omstreeks 1947 is ge maakt. Het resultaat van het schilderwerk van Bergsma heeft ze nooit gezien en de foto van het schilderij in de vorige Wete was voor haar dan ook een grote verrassing. Zwanenburg Mevrouw I. Keim uit Brielle heeft naar aan leiding van het artikel van Jaco Simons over de vroegere hofstede Zwanenburg in De Wete van juli jl. een vraag. Zij woonde van 1953 tot 1970 in Vlissin- gen. Omdat haar familie een strandhuisje had op Westduin, fietste en wandelde zij vaak over het fietspad onder aan de dui nen en passeerde dan dus ook het voor malige Zwanenburg. Mevrouw Keim kan zich herinneren dat er toen geen bos was links van de Zwanenburgseweg (dus bij de waterpartij op de foto op pagina 26) maar wel weiland. Net links van die waterpartij stond, evenwijdig met het fietspad, een witgeschilderd bord met donkere letters. Haar vraag is: waarom stond dat bord daar en wat stond daarop? Mogelijk kunnen andere lezers dit 'raadsel' oplossen. Schietvereniging W.D. Kesteloo uit Koudekerke reageert op het artikel van Jan H. Wigard in De Wete van juli jl. over de Schietvereniging 't Zand, later de Middelburgse schietvereniging Tot Oefening en Ontspanning. De heer Kesteloo weet te vertellen dat voor de Tweede Wereldoorlog ook een

de Wete | 2008 | | pagina 45