schietvereniging heeft bestaan in Gapinge. Deze vereniging droeg de naam Prins Hendrik. De wedstrijden en oefeningen vonden plaats op de Gêêsteweie van boer M. Goedbloed te Gapinge. Daar stond het schietkot en de heer Kesteloo weet nog, als kleine jongen van zeven a acht jaar, dat zijn oom David Kesteloo de wapens en wat te schrijven gehad. Het is mogelijk dat de Gapingse schietver eniging ook die van Vrouwenpolder was omdat Gapinge destijds tot de gemeente Vrouwenpolder behoorde. Voor zover de heer Kesteloo weet waren de leden alle maal afkomstig uit Gapinge, behalve café houder Westdorp uit Serooskerke. In diens De schietvereniging 'Prins Hendrik' te Gapin ge op de Gêêsteweie tijdens wedstrijdschieten, jaren dertig twintigste eeuw. (foto eigendom mevrouw M. Kesteloo). munitie beheerde en de wapens ook schoonmaakte. In de weide van Goed bloed lag verderop een drinkput voor het vee. Een vaste toegift van de wedstrijd was het tot zinken brengen van een leeg muni tiebusje met een schot uit de buksen. Hier bij sneuvelde terloops ook nogal eens een kikker, maar natuurorganisaties bestonden toen nog niet want dan hadden de kranten café werd na afloop van de wedstrijden 'iets' genuttigd. In Gapinge was immers geen café en twee kilometer verderop in Serooskerke wel. De heer Kesteloo vertelde ook nog dat er binnen zijn familie nog bij de schietvereni ging gewonnen medailles van zijn vader zijn, maar helaas heeft hij ze niet kunnen vinden. Wel dook bijgaande foto op van leden van de schietvereniging die samen met andere dorpelingen tijdens een schiet wedstrijd poseren voor het Schietkot op de Gêêsteweie.

de Wete | 2008 | | pagina 46