Activiteiten /6*V löL y Jj genoeglijke aanwezigheid van de heer Broerse in het huis van mijn ouders en in het bijzonder zijn gezelschap in Parijs, waar hij met mijn vader en mij onder ande re een voorstelling van het ballet van de Markies de Cuevas bijwoonde. De heer Broerse was, voor zover ik me dat kan her inneren, op mijn vaders advies naar Parijs gekomen voor de bestudering van de groenvoorzieningen van de wereldberoem de Lichtstad." Mevrouw De Muynck vond nog een kran tenknipsel uit het Algemeen Dagblad van 3 augustus 1946 met een drieledige kop: "Dames, arbeiders, proffen laten boomen planten" - "Actie tot aankleeding van Wal cheren blijkt een groot succes te worden" - "Een rijksdaalder kan een boom worden". Het artikel beschrijft met lef de enthousias te mensen, die "in het moderne kantoor van een van de grootste bedrijven van Middelburg" (Focus Veilig) de bijdragen aan de bomenactie verwerken en "de grij zende industrieel" (Reinier de Muynck), die kantoor en personeel ter beschikking stelt en het grootste deel van zijn avonduren besteedt aan de Bomenactie. Uit allerlei sectoren in binnen- en buitenland kwamen royale bijvalsbetuigingen. "Het wordt een lawine", laat de journalist iemand zeggen. Mevrouw De Muynck: "Dat werd het. Mijn vader schakelde mij een poosje in om de 'diploma's' te verzenden en de giften te registreren. Het is jammer dat in het artikel van Peter Fraanje de aan de planterij voor afgaande bemoeiingen van Reinier de Munck niet werden vermeld. Hij was de industrieel in wiens bescheiden burelen het personeel werd gevraagd een handje te helpen bij de overweldigende actie. Gezien zijn vele inspanningen voor het cul turele leven van Middelburg vóór 1940 en na 1945 voor de herrijzenis van Walcheren had Reinier de Muynck best wat publiciteit verdiend. De Stichting Nieuw Walcheren heeft onge veer een jaar na zijn dood (3 februari 1950) een boom op zijn graf geplant. Ooit werd in de PZC voorgesteld een Middel burgs Bolwerk naar Reinier de Muynck te vernoemen, maar het is er niet van geko men." Mevrouw De Muynck sluit haar reactie af met de woorden: "Maatschappelijk, zakelijk en persoonlijk was mijn vader een bolwerk van betrokkenheid bij het wel en wee van de Zeeuwse hoofdstad en haar inwoners." Woensdag 29 oktober 2008 Lezing over de Engelse invasie van Walcheren in 1809 Op 30 juli 1809 landden Engelse troepen op Walcheren. Het was de start van de grootste amfibische operatie uit de Napole ontische oorlogen en een van de grootste militaire debacles uit de Engelse geschie denis. Nog geen vijf maanden later moes ten dezelfde troepen zich volkomen ont-

de Wete | 2008 | | pagina 48