f'L\ Feiten en mededelingen Verder zal er ruime aandacht worden be steed aan de ontwikkeling van deze com plexen, met name die op Walcheren. Archeoloog drs. Jan van Doesburg, ver bonden aan de Rijksdienst voor Archeolo gie, Cultuurlandschap en Monumenten, zal deze lezing houden, met de titel 'Aardber- gen in het vlakke land'. Woensdag 19 november 2008, aula Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg, aan vang 20.00 uur. Nieuwe eindredacteur Het zag er na het vertrek van Jo Jobse als eindredacteur van De Wete even naar uit dat ons lijfblad een (kort) eindredacteur loos tijdperk tegemoet zou gaan. Gelukkig is het bestuur van de HKW erin geslaagd om Leo Hollestelle, niet onbe kend in redactieland, met ingang van het nieuwe verenigingsjaar voor een periode van vier jaar als eindredacteur en voorzit ter van de redactiecommissie aan ons blad te verbinden. Leo, veel succes! Hans Vader voorzitter Studiedag 'Religieus Zeeland' De 22ste Historische Studiedag van de Werkgroep CultuurHistorie (samenvoeging van de Werkgroep Historie en Archeologie en de Werkgroep Kunstgeschiedenis) van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen is in het kader van het Jaar van het Religieus Erfgoed 2008 gewijd aan religieuze stromingen en gods dienstbeleving. De studiedag wordt georganiseerd op vrij- dag 31 oktober 2008 in samenwerking met het Zeeuws Archief te Middelburg. Het jaar 2008 staat in het teken van het thema religieus erfgoed. Er is veel aan dacht voor monumentale kerkgebouwen, hun bouw- en gebruiksgeschiedenis maar vooral voor de wijze waarop wij met deze monumenten zijn omgegaan en in de toe komst dienen om te gaan om ze te behou den. Tot het religieus erfgoed behoren ook de kerkelijke voorwerpen en archieven van kerkgemeenschappen. Kerkgebouwen, voorwerpen en archieven kunnen veel informatie verschaffen over de bouw en het gebruik van kerken. Archieven zijn tevens de vindplaats van persoonlijke documenten waarin mensen hun gedach ten, handelingen en ideeën over hun ge loof en hun godsdienst hebben vastgelegd. De Werkgroep CultuurHistorie en het Zeeuws Archief hebben het religieus roe rend, onroerend en gedachtegoed ver enigd in één studiedag. Van 13.00 tot 17.00 uur vinden vier lezingen plaats in drie verschillende Middelburgse kerken. De dag begint om 13.00 uur in de Luther se kerk aan de Zuidsingel met een lezing

de Wete | 2008 | | pagina 50