over de lutheranen in de Lage Landen in de achttiende en negentiende eeuw. De tweede lezing vindt plaats in de Hofplein- kerk aan het Hofplein en gaat over een achttiende-eeuwse bekeringsgeschiedenis in Middelburg ten tijde van dominee Ber- nardus Smytegelt. De derde lezing, even eens in de Hofpleinkerk, gaat over het rooms-katholieke geloofsleven in Zeeland na 1802. De laatste lezing vindt plaats in de Doopsgezinde kerk in de Lange Noord straat en handelt over de beleving van het Joodse geloof in Zeeland. In de drie ker ken worden bij binnenkomst van de deel nemers en tijdens de pauze in de Hofplein- kerk toepasselijke orgelcomposities ten gehore gebracht. De dag wordt afgesloten in het Zeeuws Archief waar de tentoonstelling 'Veelstro- menland - Kerken en godsdiensten in Zeeland' kan worden bezichtigd. In het archiefcafé is er vanaf 17.00 uur een klei ne boekenmarkt waar boeken van de spre Drie tijdperken uit het kerkelijk leven in Middelburg. JU Zfi Drie tijdperken uit het kerkelijk leven in Mid delburg. Verbeeld in "Het Catholicisme in de dertiende eeuw tot de hervorming" (Abdij), "Het Protestantisme 1667" (Oostkerk) en "De Synode der Geref. Kerken, Augustus 1896" (kerk Bogardstraat, waarvóór dr. A. Kuyper en ds. A. Littooy). Steendruk naar tekening van Joh. Braakensiek (1896)(Zeeuws Archief, Zeeuws Genootschap, Zelandia lllustrata deel III, nr. 358). kers worden verkocht die gesigneerd kun nen worden. De deelnamekosten voor de 22ste Histori sche Studiedag 'Religieus Zeeland' bedra gen 15,-. Men dient zich van tevoren schriftelijk aan te melden via een e-mail aan WCHZeeland@gmail.com, onder ver melding van '22ste Historische Studiedag', naam, adres, telefoonnummer en het aan tal personen dat deelneemt, of door een briefkaart te sturen aan WCH, p/a Zeeuws Archief, Postbus 70, 4330 AB Middelburg,

de Wete | 2008 | | pagina 51