52 jes en die het belangrijk vindt dat deze objecten voor het nageslacht blijven behouden, kan deze stichting steunen. Presentatie Zelandia lllustrata digitaal Op donderdag 18 december 2008 organi seren het Zeeuws Archief en het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen een studiebijeenkomst over de histo- risch-topografische atlas Zelandia lllustra ta. Deze verzameling is een van de groot ste en belangrijkste collecties van het Zeeuws Genootschap en bevat duizenden kaarten, prenten en foto's van Zeeland vanaf de Middeleeuwen tot heden. De redactie van De Wete is dankbaar dat de HKW de kaarten, prenten en foto's uit deze atlas mag gebruiken om ons tijd schrift te illustreren. Sedert 1979 is de verzameling in beheer bij het Rijksarchief in Zeeland, vanaf 2000 het Zeeuws Archief. De afgelopen jaren heeft het Zeeuws Archief een groot deel van de atlas gedigitaliseerd en beschre ven. Hierdoor kunnen de afbeeldingen via internet (www.zeeuwsarchief Zeeland in Beeld) worden geraadpleegd. Ter gelegenheid van het feit dat nu drie van de vier deelcollecties (II, III en IV) digi taal beschikbaar zijn voor het grote publiek zullen enkele deskundigen lezingen hou den over de Zelandia lllustrata: - drs. D. de Vries uit Oostburg, oud-con servator van de collectie Bodel Nijenhuis van de Universiteitsbibliotheek te Leiden, vertelt meer over de historische prenten in de atlas; - mevrouw drs. C.E. Heyning, kunsthistori cus, gaat in op het belang van de Zelandia lllustrata als historische bron; - mevrouw drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, conservator van de Zelandia lllustrata, ver telt over het verzamelbeleid van het Zeeuws Genootschap t.a.v. de atlas in de negentiende en begin twintigste eeuw; - drs. A.C. Meijer, voormalig hoofd Archie ven Collecties van het Zeeuws Archief, vertelt over het beheer van Zelandia lllus trata door het voormalige Rijksarchief in Zeeland en het Zeeuws Archief. De studiebijeenkomst wordt gehouden in de gilmzaal van de Provincie Zeeland (in de Abdij) en begint om 10.45 uur. U kunt u nu al opgeven bij het Zeeuws Archief, via de receptie (tel. 0118-678800) of via e-mail (info@zeeuwsarchief.nl). Gezien het aantal beschikbare plaatsen in de zaal, zal de volgorde van aanmelding worden gehan teerd bij de definitieve plaatstoewijzing.

de Wete | 2008 | | pagina 54