het gedeelte van de Westelijke Oude Havendijk grenzend aan de nieuw te bou wen wijk Dauwendaele afgegraven. Op deze plaats liggen nu onder andere een sporthal en sportvelden. Op dit deel van de dijk lag ook het zomerhuis De Dolphijn Een eindje verder werd een verbindings weg tussen Dauwendaele en industrieter- den palenrijen blootgelegd van het haven hoofd dat in het verlengde van deze dijk lag. Verder werd bij het maken van de afslag naar Middelburg-Arnestein de oor spronkelijke Veerdam afgegraven. De nu aan de Veerdam staande huizen stonden onder aan de dam en geven precies de richting aan van de vroegere Veerdam. rein Arnestein aangelegd. Op de plaats waar de weg de oude havendijk doorsnijdt werd een coupure gebouwd. Dat is een verrijdbare betonnen deur die het gat in de dijk kan afsluiten. De dijken van het voor malige havenkanaal waren door het Water schap Walcheren gekwalificeerd als secun daire waterkeringen. In die jaren werd in het verlengde van de Westelijke Oude Havendijk een viaduct onder het nieuwe tracé van Rijksweg A58 aangelegd. Bij ont gravingen ten behoeve van de bouw wer- De Mortierepolder, het in 1846 ingedijkte deel van het Welzingse kanaal, gezien in de richting van Nieuwland. Links de oude trekdijk. Situ atie 6 juli 2008. (foto Leo Hollestelle) Dat was de situatie tot op heden. Door de aanleg van de nieuwe N57 zal de aanslui ting met de Rijksweg A58 worden gewij zigd. De boerderij van de familie Poppe aan de Westelijke Oude Havendijk moest daarvoor in 2007 al wijken.

de Wete | 2009 | | pagina 17