binnenlandse afzet. In 1907 werden zelfs tweehonderd piano's afgeleverd. De vraag naar piano's met ingebouwde speelappa- ratuur nam ook sterk toe, vooral in Neder- lands-lndië. De Zierikzeesche Nieuwsbode schonk in dat jaar ook aandacht aan een van de nieuwste Mes-piano's: "Aan de reclame tentoonstelling te Goes viel gisteren weer een druk bezoek ten deel en de electrisch bewogen piano van den heer A. Mes te Middelburg, die een concertprogramma uit voerde, bleek veel aantrekking te hebben." In advertenties van de firma Antoine Mes uit 1927 werden alleen nog piano's en orgels aangeprezen en bleven overige muziekinstrumenten achterwege. De laat ste advertenties voor de pianofabriek ver schenen op 26 februari 1932. Onderscheidingen De piano's van Antoine Mes moeten van bijzondere kwaliteit zijn geweest, getuige de vele prijzen en eervolle vermeldingen In 1904 liet Antoine Mes het pand hoek Gravenstraat/Kerspel verbomven. Tot eind 2007 was hier een filiaal van een winkel in auto-onderdeleri en -accessoires gevestigd. Boven aan de gevel is nog vaag de naam van de pianofabriek te lezen, (foto Toon Franken) die hij ervoor mocht ontvangen. Op de Zeeuwse tentoonstelling 'Kunst toe gepast op nijverheid', gehouden te Goes in juli/augustus 1882, ontving Mes een zilve ren medaille. Een verguld zilveren medaille van de jury van de Zeeuwsche tentoonstel ling van Nijverheid, "benevens wedstrijd voor den handwerkman", kreeg piano- en orgelfabriek Antoine Mes in juni 1889. De kroon op zijn werk kreeg Antoine Mes met de toekenning van het predicaat Koninklijk op 28 januari 1908, hetgeen ook een stimulans was voor de naamsbekend heid in het buitenland. In oktober 1909 schreef Joh. H. Sikemeur, directeur van de muziekschool van de Maatschappij ter Bevordering van de Toon-

de Wete | 2009 | | pagina 35