gebruik van archiefbronnen om gegevens over hun onderwerp of voorouders te ach terhalen. Bij een historisch onderzoek wordt uitgegaan van een vraagstelling; bij een genealogisch onderzoek wordt gepro beerd zoveel mogelijk over bepaalde per sonen te weten te komen. Anneke van Waarden-Koets laat zien dat het voor beide onderzoeksvragen van belang is te weten in welke archiefbronnen zich rele vante gegevens bevinden, hoe u die archiefbronnen kunt vinden en vooral ook hoe u ze kunt verwerken. Deze korte cur sus is op maandag 16 maart 2009 van 14.00 tot 16.00 uur. Wegwijs in archieven van boerenbedrij ven en landbouworganisaties In april 2009 is het precies tweehonderd jaar geleden dat door de aankoop van enkele schorren de eerste aanzet werd gegeven voor het ontstaan van de Wilhel- minapolder op Zuid-Beveland. De Konink lijke Maatschap de Wilhelminapolder is een van de grootste landbouwbedrijven in ons land. Het archief ervan berust in het Zeeuws Archief, evenals archieven van andere bedrijven en instellingen die met landbouw hebben te maken, zoals de ZLM, de CBTB, de Suikerunie en Loveren- dale. Behalve genealogische gegevens, zoals informatie over agrariërs en hun familie en werknemers, bevatten land- bouwarchieven een schat aan gegevens over boerderijen, gewassen, percelen, veldnamen, vee, materieel en de werking van het boerenbedrijf. Toon Franken, zelf boerenzoon, laat aan de hand van spre kende voorbeelden zien hoe u efficiënt gegevens opzoekt in de rijke landbouwar- chieven. Deze korte cursus is op dinsdag 7 april 2009 van 19.30 tot 21.30 uur. Aanmelding en kosten U kunt zich voor de cursussen aanmelden via het ZVU-bureau, Spanjaardstraat 51, 4331 EP Middelburg, tel. 0118-634800, e-mail zeeland@volksuniversiteit.nl, met gelijktijdige overmaking van het cursusbe drag op giro 498653 t.n.v. ZVU te Middel burg o.v.v. naam, adres en cursusnaam. Deelname aan de cursus Wonen is 98 voor ZVU-leden, Vrienden van het Zeeuws Archief en Vrienden van Middelburg en €115 voor niet-leden. Deelname aan de cursus Paleografie is 89 voor ZVU-leden en Vrienden van het Zeeuws Archief en 105 voor niet-leden. Deelname aan de korte cursussen van een dagdeel is 19 voor ZVU-leden en Vrienden van het Zeeuws Archief en 22 voor niet-leden.

de Wete | 2009 | | pagina 54