Feiten en mededelingen met daarop een schat van ouwerwesse, liederen die door de eeuwen heen altijd gezongen werden in de pitde kuil waarin geschoten werd. Kortom, een boeiende avond over een eeuwenoud maar springlevend stukje cul tureel erfgoed, waarbij veel verrassende aspecten onthuld zullen worden. Woensdag 25 februari 2009, aula Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg, aan vang 20.00 uur. Woensdag 29 april 2009 Jaarvergadering De HKW-jaarvergadering zal plaatsvinden op woensdag 29 april 2009. Tijdens het huishoudelijk gedeelte komen onder meer de volgende zaken aan de orde: jaarverslagen secretaresse en pen ningmeester, verslag kascommissie, begroting, beleid bestuur en (herverkie zing bestuursleden. In De Wete van april 2009 vindt u een uit gebreide agenda. Het programma na de pauze zal eveneens in deze april-Wete en op onze website worden gepubliceerd. Woensdag 29 april 2009, aula Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg, aanvang 20.00 uur. Contributie Bij deze Wete is - zoals gebruikelijk bij het eerste nummer van het nieuwe jaar - een acceptgiro gevoegd voor het betalen van de contributie voor het jaar 2009. De con tributie is ook voor dit jaar nog 13,-. Ik verzoek u vriendelijk de verschuldigde contributie te betalen vóór 1 maart 2009, met gebruikmaking van de acceptgiro. Mocht u de contributie 2009 al hebben (vooruit)betaald, dan hoeft u de acceptgiro uiteraard niet meer te gebruiken. Hartelijk dank voor uw medewerking. De penningmeester Voorjaarscursussen in het Zeeuws Archief In het voorjaar van 2009 verzorgt het Zeeuws Archief in samenwerking met de Zeeuwse Volksuniversiteit zes cursussen. Cursus Wat staat daar? Paleografie voor gevorderden Het kunnen lezen van oude teksten is fas cinerend. Een nieuwe, spannende wereld gaat open: ineens belandt u zelf in de zes tiende of zeventiende eeuw, de tijd van de grote handelscompagnieën en kaapvaart. Ivo van Loo kent die wereld als geen ander en hij is uw deskundige gids. In zes lessen kunt u aan de hand van zestiende- en zeventiende-eeuwse teksten uw leesvaar digheid vergroten. Naast paleografische aspecten wordt aandacht besteed aan de inhoud en de vorm van de stukken en hun belang voor historisch en genealogisch onderzoek. De eerste les is op dinsdag-

de Wete | 2009 | | pagina 52